Восени у Львові стартує нова програма співфінасування ремонтів житлових будинків. Скористатися грошима з міського бюджету зможуть мешканці будь-якого багатоквартирного помешкання. У новій програмі чітко вказані частки, які вноситимуть місто та мешканці будинку.
До прикладу, ремонт аварійних споруд мерія оплачуватиме повністю. Якщо мова йде про невідкладні ремонтні роботи у будинку ОСББ, з міського бюджету відшкодовуватимуть 90% від вартості робіт. Якщо будівля є пам’яткою архітектури, то місто оплачує 70% вартості реставрації, ще 30% платять мешканці.
«Управляючі компанії, ОСББ чи співвласники будь-якого будинку розробляють проектно-кошторисну документацію, дають на експертизу і подають ці документи до міської ради. Після цього укладається договір про співфінансування. В договорі визначається, чітко скільки відсотків оплачує місто», — пояснює директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури Ірина Маруняк.
Після цього міськрада проведе тендер і визначить підрядника. Опісля розпочнуть ремонт. Програма співфінансування розрахована на два роки. По завершенні у Ратуші проаналізують її ефективність, внесуть правки і погодять на постійній основі. За попередніми розрахунками, на втілення програми потрібно понад 100 мільйонів гривень у рік.
Також, як повідомляв раніше ZAXID.NET, на капітальний ремонт дахів будинків до трьох поверхів з міського бюджету відшкодовуватимуть до 90% вартості, до п’яти поверхів – до 85%, вище п’яти поверхів – до 70%.
Також ця програма передбачає співфінансування ремонтів інженерних мереж (каналізація, водопостачання, центральне опалення тощо). При цьому мешканці великих будинків платитимуть за ремонт більшу частку, ніж жителі менших будинків. Наприклад, якщо будинок має загальну площу до 1000 м2, то мешканці оплачуватимуть лише 10% вартості ремонтів, натомість мешканці будинку площею 15,5 тис. м2 оплачуватимуть 40% вартості.