Восьмикласники можуть розпочати навчальний рік без підручників

В Україні триває Конкурс із відбору навчальних посібників

19:26, 6 травня 2016

Новий навчальний рік зі старими клопотами. Семикласники, які залишились у вересні 2015 року без підручників, можуть не отримати книжок і на восьмий клас. Зараз триває конкурс навчальних матеріалів. В цей період вчителі можуть ознайомитись з електронними версіями підручників в інтернеті, однак часу на це обмаль.

У лютому Міністерство оголосило конкурс на підручники для восьмикласників. 180 з них вже відібрали. Тепер матеріали вивчають вчителі. До 11 травня кожен педагог може ознайомитись зі змістом книжок в інтернеті та обрати автора, який найбільше йому імпонує.

«Вчитель подає пропозиції керівнику навчального закладу, а керівник робить замовлення. І так відбувається у кожному навчальному закладі міста Львова», ― каже методист бібліотечних фондів Наталя Кантур.

За її словами, далі зібрану інформацію опрацюють в Міністерстві. Ймовірно, оберуть книжки, які обрало найбільше вчителів. Адже видавництвам не вигідно друкувати мізерні наклади для кожної школи окремо.

Семикласники з Львівської Галицької гімназії реформи в освіті вже відчули на собі. Вони першими опановують нову програму. А отже і вживані бібліотечні підручники наступного року їм не підійдуть.

«В сьомому класі додана була одна тема «вода і розчини», яку діти за старою програмою вивчали в дев'ятому класі. В восьмому класі змінено послідовність вивчення тем», ― каже вчитель хімії Олена Вербинська.

Вчитель хімії каже, що всі підручники мають як переваги, так і недоліки. Однак зупинила свій вибір на автору, який писав підручник для сьомого класу.

«В нас є підручник цього ж автора в десятому класі, тому, якщо буде в восьмому, в сьомому, в десятому, можливо, може ми якимось замінимо підручник для дев'ятого класу, це буде така гарна традиція», ― каже вчителька.

Вчитель української мови та літератури Віра Крисюк теж вже визначалась із авторами. Однак, певна, що за два тижні не можливо детально опрацювати весь матеріал. На вибір їй пропонують 10 авторів з мови та шість з літератури.

«Якщо б, наприклад, всі ці підручники нам скинули минулого літа, кожен би собі опрацював, а на серпневих нарадах склали би відгук. Тоді була б у тому якась користь», ― пояснює Віра Крисюк.

А от і з результатами нема куди відтягувати. Міністр освіти визнає, що конкурс з відбору підручників був оголошений надто пізно.

«На Колегію Міністерства освіти і науки 28 квітня винесені майже 180 назв підручників, яким експерти рекомендували надати гриф Міністерства та дозволити їх використання в школі. Експерти відхилили лише 10% поданих на конкурс підручників. Мусимо сказати чесно – це дуже малий відсоток відхилених підручників, знову маємо великий ризик, що чимало підручників не будуть якісними і ми фізично не маємо часу змінити це до 1 вересня без ризику залишити дітей знову без книг», ― зазначила Міністр Лілія Гриневич.

Тож діти можуть розпочати навчальний рік без підручників, як це було цього року з учнями четвертих та сьомих класів.  Книжки школи отримали лише взимку, і лише половину від усіх потрібних примірників. Тож дітям до труднощів не звикати.

«На мене взагалі підручників майже не вистачило, і я працюю по планшету, ― каже семикласник Данило. ― В мене тут є з геометрії, з географії, з алгебри. Вони навіть кращі ніж ті старі, які в нас були в першому семестрі».

Наразі семикласники готуються морально, що підручників не отримають і у восьмому. Кажуть, головне, щоб інтернет-версії були повними та доступними.