Вовк вирішив, що Конституція захищає суд від резолюції ПАРЄ

12:30, 30 січня 2012

Печерський районний суд міста Києва відмовився звільнити з-під варти екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, незважаючи на резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Таким чином, суд відмовив у задоволенні клопотання Ю.Луценка та його адвокатів, заявленого сьогодні під чам чергового судового засідання щодо зміни екс-міністру міри запобіжного заходу.

Як зазначається у рішенні суду, запобіжний захід Ю.Луценку обрано в спосіб, передбачений законодавством України. Потреби змінювати запобіжний захід у зв’язку зі станом здоров’я суд також не вбачає, оскільки у СІЗО, на яке покладається медичне забезпечення та охорона здоров’я спецконтингенту, не надходило інформації про погіршення стану здоров’я Ю.Луценка, у зв’язку з чим він має проходити лікування поза межами СІЗО, а також у зв’язку з тим, що не надходило подання на зміну запобіжного заходу.

Говорячи про резолюцію ПАРЄ, суд зазначив: «Конституція України гарантує недоторканність суду і забороняє вплив на нього в будь-який спосіб, у будь-якій формі. При цьому немає значення, з якої інстанції і в який спосіб здійснюється цей вплив».

Після оголошення рішення суд продовжив ознайомлення з матеріалами справи.

Нагадаємо, захист екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка подав клопотання про зміну йому запобіжного заходу відповідно до резолюції ПАРЄ.

Зазначимо, ПАРЄ у резолюції «Функціонування демократичних інституцій в Україні» рекомендує Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах до Верховної Ради.

Нардеп від Партії регіонів Олена Бондаренко в ефірі «Шустер Live» зазначила, що у резолюції ПАРЄ немає нічого екстраординарного. У ній загалом відзначені, як негативи, так і позитивні моменти.

Народний депутат «БЮТ-Батьківщина» Сергій Соболєв, який повернувся з засідання ПАРЄ, повідомив, що ПАРЄ вимагає допустити політв’язнів до виборів.