На вихідних з нагоди свята Покрови Богородиці та 71-ї річниці створення УПА вояків Української повстанської армії вшанували на території Закерзоння в Польщі та на Львівщині, повідомили у прес-службі Львівської обласної ради.
У вшануванні взяли участь представники товариств депортованих українців „Закерзоння” і товариства „Надсяння”. Окрім громадських активістів та українців, депортованих із цих земель, у заходах взяли участь депутати Львівської облради Святослав Шеремета та Ярослав Кравченко, депутат ВРУ Олег Панькевич. Зокрема, делегація з Львівщини відвідала Хотинець, де в місцевій греко-католицькій церкві відбулися Служба Божа на честь свята Покрови і молебень за всіх загиблих вояків на території Закерзоння.
Крім того, відбулися заходи у Грушовиці, на місці поховання вояків УПА, та в Заліській Волі, де поховані і вояки УПА, і місцеві мешканці, які загинули під час подій 1944–1947 років. Депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета нагадав, що дехто з депутатів Європарламенту пропонував демонтувати пам’ятник воякам УПА у Грушовиці. «Є чітка позиція Львівської обласної ради, яка була задекларована в листі, переданому Секретареві Ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва (РП) Анджею Кунерту про те, що такі кроки є недружні і можуть призвести до погіршення українсько-польських стосунків», – наголосив Святослав Шеремета.
До того ж цими днями на Львівщині встановили два пам’ятники борцям за волю України. Одну зі скульптур як символ мужності, нескореної волі та відваги встановили на кладовищі в селі Карачинів Яворівського району – на місці поховання вояків ОУН-УПА. Ще один пам’ятник освятили в селі Подусільна Перемишлянського району, розташованому на межі Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.
Нагадаємо, що 13 серпня польські ЗМІ повідомляли: Рада охорони пам’яті боротьби і мучеництва в Польщі ухвалила рішення про ліквідацію обеліска воїнам Української повстанської армії (УПА) в селі Грушовиці. Водночас війт ґміни, на території якої розташований пам’ятник, запевнив, що місцева влада не демонтуватиме його.
Як повідомляв ZAXID.NET, у неділю, 13 жовтня, у Львові відтворили бій УПА з німецьким «Вермахтом», а також відбувся Марш слави УПА.