Запровадження воєнного стану в окремих областях підтримала лише третина українців

Більшість людей вважають запровадження воєнного стану запізнілим рішенням

12:59, 11 грудня 2018

Рішення президента України та Верховної Ради про запровадження воєнного стану на 30 днів в окремих областях підтримують лише третина українців, не підтримують – майже 60%. Такі дані вивчення громадської думки оприлюднила соціологічна група «Рейтинг».

Зокрема, частина тих, хто не підтримує воєнний стан або скоріше не підтримує становить разом 58%, натомість тих, хто цілковито за нього або частково підтримує є 33%. Водночас 9% не визначились зі ставленням до воєнного стану.

Рішення про запровадження воєнного стану підтримує лише половина з тих, хто вважає Росію агресором. Такий крок переважно більше підтримують мешканці Західної (44%) та Центральної (39%) України, менше – на півдні (24%), найменше – на сході (14%). Серед респондентів, які спілкуються вдома українською 45% підтримують воєнний стан, російською – 17%; дещо більше підтримують чоловіки (38%), ніж жінки (28%).

Водночас, більшість опитаних (69%) вважають запровадження воєнного стану запізнілим рішенням, і переконані, що його потрібно було запроваджувати ще 2014 року після окупації Криму та початку воєнних дій на Донбасі.

Водночас лише 31% опитаних вважають, що запровадження воєнного стану допоможе покращити обороноздатність країни.

Інфографіка групи «Рейтинг»

Рішення запровадити воєнний стан на 60 днів і по всій території України підтримують лише 14%, не підтримують – 76%.

Майже дві третини опитаних вважають, що найімовірніше президент Петро Порошенко хотів запровадити воєнний стан в Україні на 60 днів, аби перенести президентські вибори.

При цьому, більшість вважають, що запровадження воєнного стану приверне увагу світової громадськості до україно-російського конфлікту (60% опитаних) та сприятиме запровадженню додаткових міжнародних санкцій проти Росії (55%).

Загалом, 22% оцінюють ймовірність наземного повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну як високу, 29% - як середню, 17% - як низьку. Кожен п’ятий вважає, що немає жодної загрози, кожен десятий не визначився. Вищий рівень загрози вторгнення бачать респонденти на заході та в центрі країни, нижче – на півдні та сході.

У «Рейтингу» зазначили, що опитування провели серед населення України від 18 років і старші, у ньому взяли участь 2000 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 4-10 грудня 2018 року.