Впливовість медіа у добу кардинальних змін

Що сформує порядок денний наступного року?

11:25, 6 листопада 2020

2020 рік суттєво змінив функціонування світу. Пандемія коронавірусу, вибори президента США, протести у Білорусі та війна в Карабаху стали топ-темами на завершення цього року. Ці тенденції, здається, залишаться з нами надовго. Тож яким буде порядок денний 2021? Яку роль вже за кілька місяців гратимуть медіа?

Про це говорили на LMF Talks – події від Lviv Media Forum, яка відбулася за підтримки National Endowment for Democracy та Європейського Союзу.

«З одного боку, не на щастя, а на жаль, ми стикаємося з усіма тими проблемами, які є у світі. Від популізму – до питань якоїсь поляризації в суспільстві, до питань викликів, які пов’язані з соціальними мережами. Тобто все те, що ми вважаємо своїми проблемами, стало проблемами глобальними. Від цього з одного боку не легше, не треба мірятись тим, що не лише в нас зле. Але в тому ж випадку мені здається, що ми можемо спільно вирішувати якісь речі і теж на це зважати», – розповіла співзасновниця Громадського Наталія Гуменюк.

Суттєво змінився також порядок денний міжнародних організацій.

«У цьому році мав запуститися гігантський, фундаментальний проект під назвою "Конференція майбутньої Європи". Це не конференція у буквальному сенсі слова. Це дворічна програма, яку організовує Єврокомісія з Європарламентом і Радою Європи. Відбудеться низка великих заходів, схожих у своєму типі на підготовку до референдуму. Або на підготовку такого документу за масштабом як Лісабонська конституція. Це серія заходів, яка охопить всі країни Європи. Вона є не просто спробою обговорити проблеми Євросоюзу. А навпаки – дати відповіді на питання, які дебатувалися останні 5-7 років», – розповів Александр Морозов з Центру російських досліджень Бориса Нємцова.

А ось Константин Фон Еґґерт із Deutsche Welle, вважає: суттєво зміниться і порядок денний у Росії. Буде прикута увага не лише медіа, а й усього суспільства до подій, що незабаром почнуться.

«Що стосується Росії, то там найважливішою подією стане повернення Олексія Навального – я не сумніваюся, що він повернеться, – і те, як це вплине на так звані, я б сказав поки що, вибори до Державної Думи. Навальний після замаху став політиком, еквівалентним Путіну, але його треба буде підтримувати репутацію», – вважає Константин Фон Еґґерт.

Що ж до самої журналістики, то у серпні та вересні 44 експерти у сфері медіа провели низку брейнстормінгових сесій, які складалися з трьох потоків обговорення впливовості української журналістики в розрізі Аудиторій, Журналістики та Медіа.

Великий попит незабаром з’явиться на тих, хто вміє працювати з великим обсягом даних – наприклад, з таблицями. У той час як навички у Photoshop трохи «впадуть у ціні».

«Нам зараз потрібні ті, хто буде дивитися та аналізувати всю цю інституційну складність, яка з’являється. Я цілком допускаю, що це може бути не новий аналітичний центр, а, наприклад, медійні програми в інших аналітичних центрах. Це можуть бути медійні програми при академічних аналітичних центрах», – каже Євген Глібовицький, засновник експертної компанії pro.mova.

* На головному фото – дискусія LMF Talks про топ-теми 2020 року, які змінили світ. Фото Lviv Media Forum