Впливу на незаконні реконструкції майже немає, – заступник міністра

12:52, 24 жовтня 2013

Реальних важелів впливу на забудови, перебудови та реконструкції будівель, які належать до історичної архітектурної спадщини – фактично немає. У Львові це питання стоїть дуже гостро.

Про це в коментарі ZAXID.NET заявив перший заступник міністра культури Тимофій Кохан, додавши, що більшість таких дій відбуваються без погоджень Міністерства культури і мистецтв України.

«Іноді в нас люди бачать тільки фінансову та бізнесову зацікавленість, а вже потім тільки згадують, що це в нас пам’ятки архітектури та історії. На жаль, ці люди всі патріотичні гасла залишають за лаштунками. І вони роблять свою справу», – сказав заступник міністра.

«Питання охорони історичної спадщини півроку тому ми розглядали на колегії. Там були й представники департаменту культури і відділу збереження культурної спадщини зі Львова. Я не хочу зараз казати, що всі посадовці, що відповідають за видачу дозволів, «білі» і «пухнасті»… Звичайно, були і певні зловживання, але часто-густо, ніхто навіть формально не звертається до Міністерства культури щодо отримання дозволу», – пояснив Тимофій Кохан.

Зі слів заступника міністра, ланцюжок отримання дозволів доволі прозорий, і кожен чиновник, який підписує документ, залишає свій автограф. Тож знайти порушника досить легко. Тому мало хто з посадовців візьме на себе відповідальність за надання неправдивого дозволу.

«Ми пишемо звернення до прокуратури і міліції, але ці питання залишаються до кінця не вирішеними. Так, йдуть приписи і штрафи, але якщо забудовники вкладають мільйони в реконструкцію, то заплатити якихось 10 тисяч − не проблема. У Львові це питання стоїть гостро. Я думаю, що питання охорони історичних пам’яток має бути в руках місцевої громади»,− сказав Тимофій Кохан.

Відповідаючи на запитання, про те, що міська влада Львова не може нічого зробити з порушеннями під час реконструкцій, Тимофій Кохан зауважив: «Хазяїн міста не може нічого зробити, а ви питаєте в заступника міністра культури. Ми можемо обуритись, можемо висловити свою думку, але в тому то й біда, що реальних важелів впливу, практично немає. Ми пишемо приписи, передаємо в Генпрокуратуру, в міліцію, вони цим питанням займаються».

Нагадаємо, у Львові відбулося  кілька гучних скандалів, пов’язаних з будівництвом та реконструкцією  пам’яток архітектури. Зокрема, реставрація холдингом «Фест!» фасаду будівлі на вулиці Сербські,3. , де досі тривають судові засідання, будівництво в музеї «Арсенал», а також конфлікт щодо будівельних робіт на вул. Староєврейській, 9.