ВР дозволила українцям ловити чиновників на хабарах

13:10, 22 травня 2015

Верховна Рада прийняла закон, який вводить у кримінально-процесуальне законодавство інститут громадського обвинувачення у сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами» (№1165) на засіданні парламенту в п'ятницю підтримав у другому читанні і в цілому 231 народний депутат, передає «Інтерфакс-Україна».

Закон вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу, Кримінального кодексу і Кодексу про адміністративні правопорушення.

«Впровадження в кримінально-процесуальне законодавство інституту громадського обвинувача та запровадження інституту кримінального провадження у формі громадського обвинувачення в сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь. Тобто, йдеться про дві статті Кримінального кодексу, за якими можуть бути притягнуті до відповідальності тільки посадові особи, які перебувають на державній службі», – пояснив автор законопроекту Андрій Кожем'якін під час представлення ініціативи з трибуни парламенту в п'ятницю, 22 травня.

Він уточнив, що йдеться про статті 368 і 370 Кримінального кодексу.

Він пояснив, що громадським обвинувачем може бути фізична і юридична особа – будь-який громадянин України, який безпосередньо є потерпілим від кримінального правопорушення або яким стало відомо про вчинення службового злочину з ознаками корупційних діянь відносно інших осіб, передбачених ст. 368 («Прийняття пропозиції або одержання неправомірної вигоди посадовою особою»), а також ст. 370.

«Громадський обвинувач користується такими ж правами, як і слідчий і прокурор, і стає повноправним учасником розслідувань кримінального провадження», – зазначив Кожем'якін.