Верховна Рада Криму на засіданні в понеділок, 17 березня, затвердить результати референдуму про статус республіки. Про це заявив у неділю, 16 березня, призначений парламентом прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов.
«Завтра у нас буде сесія о 09:00 Верховної Ради Криму (ВР України достроково припинила повноваження ВР Криму 15 березня - ред.), що затвердить вже результати референдуму і де буде ухвалено ще низку організаційних питань», – заявив Аксьонов в ефірі телеканалу «Росія-24», пише Інтерфакс-Україна.
Розповідаючи про активність виборців на референдумі, він повідомив: «Явка перевищує ту явку, яка була на парламентських виборах 2012 року, удвічі або втричі. На сьогоднішній день деякі райони доповідають, що 25% вже явка».
Голова Севастопольської міської виборчої комісії Валерій Медведєв повідомив у свою чергу журналістам, що підсумки референдуму в Севастополі будуть оголошені та затверджені на сесії міської ради.
В.о. мера міста Дмитро Бєлік заявив "Інтерфаксу", що попередні підсумки референдуму можуть бути оголошені севастопольцям пізно увечері на площі Нахімова. Бєлік також заявив, що якщо більшість жителів півострова висловляться під час референдуму за возз'єднання Криму з Росією, то Севастополь може увійти до складу РФ як окремий суб'єкт Федерації, як Москва і Санкт-Петербург.
Нагадаємо, що 16 березня в Криму триває неконституційний і невизнаний світом референдум про самовизначення. Референдум проводиться за військової та політичної підтримки Російської Федерації. Виборчі дільниці мають закритися о 20:00. На референдум винесено два питання: «Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта РФ?» і «Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?».
Референдум був визнаний нелегітимним українським Конституційним Судом, Венеціанською комісією, ЄС і США. 15 березня на розгляд Радою безпеки ООН була винесена резолюція, яка передбачає оголосити майбутній референдум в Криму "таким, що не має сили" і закликати всі країни не визнавати його результати, однак Росія заблокувала її, скориставшись правом вето. 13 членів Ради безпеки підтримали цю резолюцію, Китай утримався.