Народний депутат (фракція Партії регіонів), член Комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко пропонує вилучити з пункту 1 ст. 9 закону "Про телебачення і радіомовлення" норму про те, що в загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50% мають становити музичні твори українських авторів чи виконавців.
Також пропонується скасувати пункт 4 ст. 28: "у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50% загального щотижневого обсягу мовлення", - повідомляє ТСН.
Відповідний законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо приведення у відповідність із вимогами Європейської Конвенції про транскордонне телебачення до програмної концепції мовлення)" вона зареєструвала у Верховній раді 26 квітня.
Як пояснює Бондаренко, положення чинної редакції закону суперечать пункту 1 ст. 10 Європейської Конвенції про транскордонне телебачення, який проголошує: "Кожна передавальна Сторона гарантує, де це можливо і в належний спосіб, що телерадіомовник у межах її юрисдикції застерігає для європейських творів більшу частку його годин трансляції, за винятком часу, призначеного для новин, спортивних подій, ігор, реклами, послуг телетексту й замовлення товарів за телерекламою".
А музичні твори українських авторів чи виконавців, як зазначалося в міжнародних правових експертизах українського закону, належать до категорії "європейські твори", а отже, щодо них не можуть бути встановлені окремі квоти.
"Крім того, квоти на поширення музичних творів українських авторів чи виконавців, встановлені в чинній редакції закону, не враховують кількості таких творів, що реально існують на сьогоднішній день. Тому дотримання цих квот телерадіоорганізаціями призводить до того, що їх програми практично не відрізняються одна від одної, тобто аудиторія не отримує різноманітної інформації. Цим порушуються вимоги плюралізму аудіовізуальних ЗМІ", - додає Олена Бондаренко в пояснювальній записці.
Нагадаємо, на початку березня президент Віктор Янукович виступив за збереження української мови єдиною державною. Ця заява була зроблена попри те, що до виборів майбутній президент обіцяв надати Україні другу державну мову.