ВР прийняла у першому читанні закони по спрощенню візового режиму

18:09, 15 квітня 2014

Верховна Рада України з другої спроби прийняла у першому читанні законопроект про посилення антикорупційної політики («за» - 228 депутатів). Також з кількох спроб депутати прийняли ще два законопроекти, необхідні для переходу до виконання другої фази плану дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом.

Законопроект про посилення антикорупційної політики розроблено з метою виконання рекомендацій експертів Європейської Комісії щодо вдосконалення положень антикорупційного законодавства в рамках виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, повідомляє LB.ua.

Поряд з цим Рада після декількох спроб таки спромоглася прийняти ще два законопроекти в рамках Плану дій: № 4551, який уповноважує омбудсмена контролювати захист персональних даних, та № 4581, спрямований на посилення боротьби з дискримінацією.

Законопроектом № 4551, зокрема, пропонується встановити, що дія закону "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" у випадках, передбачених законом, також поширюється на відносини, що виникають між юридичними особами публічного та приватного права, а також фізичними особами, які перебувають на території України.

Законопроектом № 4581 пропонується встановити, що дискримінація - це ситуація, в якій особа та/або група осіб за їх ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, які були, є і можуть бути дійсними або уявними, піддалася, піддається або може піддатися обмеженням в будь-якій формі.

Законопроект містить також норму, згідно з якою непряма дискримінація - це ситуація, в якій внаслідок реалізації або застосування формально нейтральних правових норм, критеріїв оцінки, правил, вимог або практик для особи та/або групи осіб за їх певними ознаками виникли або можуть виникнути менш сприятливі умови.

Особа, яка вважає, що стосовно неї виникла дискримінація, має право звернутися зі скаргою в державні органи.

Нагадаємо, українському парламенту залишилося прийняти два законопроекти, пов'язані з антикорупційної сферою, для переходу до другої (імплементаційної) фази плану дій щодо лібералізації візового режиму з Європейським Союзом.

Раніше єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що Європейський Союз пришвидшить введення спрощеного візового режиму для українців.