Рада відмовилася обмежувати гастролі російським артистам

Законопроект пропонував російським артистам, які не засудили агресію РФ, заборонити гастролі в Україні

11:13, 6 жовтня 2016

Верховна Рада України не підтримала законопроект №4303, який пропонує заборонити російським артистам виступати в Україні, якщо вони не засудили агресію Російської Федерації (РФ). Для його прийняття в першому читанні за основу не вистачило голосів народних депутатів.

За нього проголосували лише 174 депутати. Таким чином законопроект вважається відхиленим.

Як зазначається, законопроектом пропонувалося заборонити проведення гастрольних заходів артистів, які пов'язані з державою-агресором, якщо гастролер до початку відповідного гастрольного заходу не надав його організаторам письмову заяву про засудження окупації території України, за винятком передбачених законом випадків. Також передбачена необхідність отримання свідоцтва про проведення гастролей російських артистів в Україні.

Схожа вимога висувається до театральних постановок за участю осіб, пов'язаних з РФ: творчий працівник, член художнього, артистичного персоналу театру, який не є громадянином держави-агресора, може брати участь у спектаклях, театральних постановках на території України виключно після підписання ним заяви про засудження російської окупації території України.

Крім того, законопроект встановлює додаткові умови щодо видачі прокатних посвідчень на фільми з участю фізичних осіб - резидентів держави-агресора, а саме – надання такими особами заяви про засудження російської окупації території України.

Серед іншого, проект забороняє трансляцію телерадіоорганізаціями музичних творів, уперше опублікованих після 1 січня 2014 року з участю осіб, включених у Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці, та/або принаймні один з авторів (співавторів) або виконавців (співвиконавців) яких є громадянином держави-агресора за умови, що відсутні достовірні дані, що цей автор (співавтор) або виконавець (співвиконавець) публічно висловлювався про засудження окупації території України державою-агресором.

Водночас проти цього законопроекту висловилася перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Є позиція Нацради України, до якої ми обирали патріотичних і гідних представників, є позиція українських телеканалів, вони вважають, що цей законопроект порушує права людини, глядача українського. Ми не можемо як правова держава приймати законопроекти, сподобляючись Росії, яка забороняє все на світі, від усиновлення хворих дітей і зараз закриває українську бібліотеку. Україна - не Росія, не через заборони потрібно йти, а через виховання патріотизму через інші речі», - сказала вона.

Після того, як законопроект не підтримали, один з його авторів - Княжицький ("Народний фронт") - розкритикував на своїх колег і заявив, що припиняє роботу в парламенті. «Я дуже прошу вас, у кого є хоча б частка честі і совісті, припинити брати участь у засіданнях цієї Верховної Ради. Я принаймні зроблю так», - заявив він.

Депутат звинуватив тих, хто не голосував за цей проект, у підтримці проросійської позиції й олігархів, які намагаються відстоювати свої інтереси «через таких попок, як цей Лещенко, який сидить гавкає, через таких негідників, як Червакова, яка з "Інтеру" не вилазить».

Нардеп Сергій Лещенко у відповідь звинуватив Княжицького у знищенні «єдиного опозиційного телеканалу часів Януковича» і назвав його засланим агентом, який відстоює ворожі для України інтереси.

Депутат Ольга Червакова натомість сказала, що це рейдерський закон.