ВРУ не змогла ухвалити антидискримінаційні зміни до Кодексу законів про працю

17:11, 10 листопада 2015

Верховна Рада України не змогла внести «антидискримінаційну» норму в Кодекс законів про працю України. За відповідний законопроект на вечірньому засіданні парламенту 10 листопада проголосували 207 народних депутати з необхідних 226, повідомив «Інтерфакс-Україна».

Після голосування голова ВРУ Володимир Гройсман зазначив, що парламент ще повернеться до розгляду даного питання

Законопроект про внесення змін до Кодексу законів про працю України, що стосується гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації з правом Європейського союзу (№3442) зареєстрували у Верховній Раді сьогодні, 10 листопада.

Народні депутати пропонують внести до Кодексу таку норму: «Забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме і непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності і наявності захворювань на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання».

Зазначимо, внесення до законодавства антидискримінаційної норми необхідне для запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС. Сьогодні Верховна Рада змогла ухвалити низку законів з так званого «безвізового пакету».

Нагадаємо, 5 листопада Верховна Рада проголосувала за основу проект нового Трудового кодексу.

Відповідно до законопроекту, Трудовий кодекс набуває чинності з 1 січня 2016 року.

При цьому під час голосування за Трудовий кодекс ВР провалила норму про недискримінацію секс-меншин.

Зараз трудові відносини в Україні регулює Кодекс законів про працю (КЗПП), прийнятий ще у Радянському Союзі.