«Врятуйте перинатальний центр!»

Медики і вагітні жінки вимагають виділити гроші на ремонт Львівського перинатального центру

13:06, 8 липня 2014

У вівторок, 8 червня, понад 200 медиків, а також вагітні жінки, вийшли під стіни ЛОДА з вимогою відновити фінансування реконструкції Львівського обласного перинатального центру, розпочатої ще у жовтні 2013 року і зупиненої кілька місяців тому через брак коштів.

Впродовж кількох місяців, зі слів директора перинатального центру Лариси Янів, медустанова офіційно зверталась до керівництва області з проханнями допомогти із відновленням фінансування реконструкції медичного закладу, однак, не отримавши результату, вирішили вийти на пікет.

На пікет прийшли вагітні жінки, які хочуть народжувати у перинатальному центрі. Фото: ZAXID.NET

«За сприяння як народних депутатів, так і керівництва області ми звертались у всі можливі держустанови. Отримали відповіді з Мінфіну, Кабміну, Мінекономіки та Міністерства охорони здоров’я, і ніхто з них не заперечує що реконструкцію нашого центру треба відновити. Однак, усі в один голос запевняють, що грошей на це немає», ­ – заявила Лариса Янів.

Фото: ZAXID.NET

Водночас вона зауважила, що в одній із відповідей Міністерство фінансів заявило, що не виділило субвенцій на реконструкцію медичного закладу, бо місцева влада не подала відповідного запиту.

«У одній із відповідей Мінфін заявив, що перинатальний центр не може претендувати на кошти з держбюджету, бо ЛОДА офіційно не включила його до переліку інвестиційних проектів, які будуть фінансувати у 2014 році за кошти державного фонду регіонального розвитку», ­ – заявила директор перинатального центру.

У коментарі ZAXID.NET заступник голови ЛОДА з гуманітарних питань Юрій Підлісний не зміг пояснити, чому перинатальний центр не включили до переліку об’єктів, які потребують субвенцій з держбюджету, однак зазначив, що наразі обласний бюджет не має для цього достатньо коштів.

«Фонд регіонального розвитку у Львівській області на сьогодні становить всього 48 млн грн, цих коштів не вистачило б навіть на половину робіт з реконструкції перинатального центру», – заявив чиновник.

Водночас він зауважив, що на сесії обласної ради 8 липня депутати розглянуть це питання, і офіційно звернуться до Кабміну з проханням виділити кошти на ремонт медустанови.

Підлісний також розповів, що на роботи з відновлення перинатального центру уже освоєно майже 15 млн грн., однак, на його думку, у керівництва області є запитання щодо доцільності та раціональності цих витрат.

«У нас є багато запитань до генпідрядника (компанії Аеробуд-Захід», – ред.) та дирекції медзакладу, бо нам досі незрозуміло, навіщо було витрачати величезні кошти на нове обладнання для центру, коли його навіть нема де ставити, бо приміщення для того не готові», – розповів Юрій Підлісний.  

Як повідомляв ZAXID.NET, у жовтні 2013 року Львівський обласний перинатальний центр на вул. Вашингтона, 6 у Львові розпочали реконструювати у рамках реалізації національного  проекту «Нове життя — нова якість материнства й дитинства», метою якого було створення впродовж 2010-2014 років 27 перинатальних центрів в усіх регіонах України.

За умовами проекту, реконструкція чи будівництво перинатальних центрів на 25 % відбувалось за кошти бюджетів органів місцевого самоврядування, на 75% – за рахунок державного бюджету, приватних інвестицій та допомоги міжнародних організацій.

У травні 2014 постановою Кабміну №71 було призупинено фінансування проекту.

Також відомо, що замовником робіт з реконструкції обласного перинатального центру є управління капітального будівництва ЛОДА, яке ще у жовтні минулого року уклало угоду на 70 млн грн із ПРаТ «Аеробуд-Захід», яке і зобов’язалось виконати відповідні ремонтні роботи.

Коментувати ситуацію довкола реконструкції Львівського обласного перинатального центру без офіційного запиту в управлінні відмовились. Їм було надіслано офіційний запит, однак ZAXID.NET впродовж місяця так і не отримав на нього відповіді.

Щорічно у Львівському обласному перинатальному центрі, що на вул. Вашингтона, 6, надавали допомогу понад 8 000 хворих, проводили 3500-4000 пологів і близько 4800 операцій. З жовтня 2013 року він закритий на реконструкцію. 469 медиків та обслуговуючого персоналу відправили у вимушені відпустки.