ВРЮ відреагувала на викриття свого члена у вимаганні $500 тис.

21:29, 21 вересня 2016

Вища рада юстиції (ВРЮ) України сподівається на оперативне і неупереджене розслідування відкритого щодо одного з її членів кримінального провадження у зв'язку з його спробою отримати від представника комерційної структури хабар у сумі $500 тис.

«ВРЮ керується принципом нульової толерантності до корупції. Будь-які прояви впливу на суд і суддів, в тому числі через корупційні механізми, є неприпустимими. Сподіваємося, що ця справа буде розслідувана максимально швидко і об'єктивно», – йдеться в заяві ВРЮ, поширеній в середу ввечері.

Також там поінформували, що звернулися до члена ВРЮ, якого стосується оголошена інформація, з пропозицією призупинити його діяльність як члена ВРЮ до завершення цього розслідування.

Окремо у Вищій раді юстиції висловили сподівання, що ця ситуація не буде використана в політичних цілях, в тому числі з метою неправомірного впливу на ВРЮ.

Крім цього в четвер у перерві засідання ВРЮ в Києві відбудеться присвячений цій події брифінг голови Ради Ігоря Бенедисюка.

У свою чергу народний депутат з фракції «Народний фронт», радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив: «Завтра о 10:00 відбудеться засідання Вищої ради юстиції, на якому вперше в історії України буде розглянуто питання про відсторонення Павла Гречківського від виконання повноважень члена ВРЮ на період слідства і суду за підозрою в скоєнні корупційного правопорушення».

Геращенко зазначив, що позиція членів Вищої ради юстиції щодо необхідності усунення від повноважень на період слідства і суду члена ВРЮ – «гідна і правильна», і «ніякої політики в цій справі немає».

 

Як відомо, генпрокурор Юрій Луценко у середу, 21 вересня, заявив, що член ВРЮ вимагав гроші за незаконний вплив на судове рішення. Прес-служба Генпрокуратури уточнила, що член ВРЮ вимагав хабар від працівника комерційної структури «за здійснення впливу щодо винесення судом першої інстанції рішення на користь суб'єкта господарювання та залишення його в силі судами апеляційної і касаційної інстанцій».