Все, що відбувається в нашій країні, відбувається під примусом, - Марта Чумало

15:24, 4 грудня 2007

"Серед причин того, чому жінки не звертаються в міліцію після випадків насилля у сім’ї, є терпимість у відношенні до насильства, страх помсти з боку жорстоких партнерів, відчуття власної вини, страх зганьбити сім’ю, занижена самооцінка, а також фінансова залежність", - зазначила сьогодні, 4 грудня, на засіданні Львівського прес-клубу реформ "Законні прийоми самозахисту від насильства у сім’ї" заступник голови "Західноукраїнського центру "Жіночі перспективи" Марта Чумало.

"Жінка, яка потерпає від насильства, часто говорить про те, що це її доля, її хрест, навіть прокляття, але не думає про те, що може законним чином захиститися. Для цього є спеціальні центри, де нададуть допомогу, зокрема, психологічну", - запевнила вона.

За її словами, найгірше, що після своєрідної реабілітації жінка, часом із дітьми повертається назад, до кривдника, - власне у цьому й полягає головна причина недосконалості законодавства: за кордоном правові норми націлені на те, щоб усунути з місця злочину кривдника, а не жертв. Кривдник повинен змінити своє ставлення до сім’ї.

За словами голови незалежної міжнародної правозахисної організації "Міжнародна амністія" в Україні Наталії Дульнєвої, насильство в сім’ї не визначається у Кримінальному кодексі України окремим злочином та карається відповідно до різних статей Кримінального кодексу за нанесення тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, тортур, здійснення побиття та погрози вбивства.

"У мене таке враження, що все, що відбувається у нашій країні, відбувається під примусом Ради Європи, спільноти з інших країн, різних установ. Власне через їхній примус наші управлінці щось роблять, зокрема, підтримують цей проект - протидію гендерному насильству", - додала Марта Чумало.

Довiдка ZAXID.NET

Від 25 листопада до 10 грудня в Україні проходить міжнародна акція "16 днів протидії ґендерному насильству", акцент в якій робиться на подолання насильства в сім’ї та торгівлі людьми.