У дні святкування 1030-річчя хрещення України-Русі Президент Петро Порошенко зустрівся з делегацією Вселенського Патріархату, яка прибула в Україну для участі у святкових заходах з цієї нагоди. Про це повідомляє прес-служба голови держави.
Єпископ Едмонтський Української православної церкви в Канаді Іларіон зачитав послання Патріарха Варфоломія, який відзначив важливість хрещення Святого Володимира від Першопрестольної церкви Константинополя в метрополії Херсонеса і хрещення України-Русі.
«Новохрещений народ увійшов під духовне керівництво, нестримну турботу і церковний покрив церкви Константинополя через створення митрополії Київської і всієї Русі, яка стала шістдесятою метрополією Вселенського Патріархату», - йдеться в посланні.
У посланні Вселенського Патріарха зазначено: «Визнаючи високу відповідальність першопрестольної Константинопольської Церкви, яка ніколи не переставала й не мирилася перед незаконними і неканонічними ситуаціями, що сколихнули природне функціонування православної церкви, і в ці відповідальні часи вона взяла на себе ініціативу відновити єдність православних віруючих України з кінцевою метою дарувати українській церкві автокефалію».
Петро Порошенко подякував за позицію щодо Української Церкви.
«Для більшості українців є дуже важливими слова його Всесвятості про те, що Україна не є канонічною територією російської православної церкви. Що передача в 17 столітті контролю Москві відбувалася в неканонічний спосіб. І так само, як і ми, його Всесвятість вважає нашою матір’ю-церквою саме Константинопольський патріархат», - наголосив президент.
Порошенко зазначив, що Україна сподівається на рішення про надання Томосу.
«Це історичний момент для України і української церкви повернутися в лоно церкви-матері», - наголосив Петро Порошенко.
Як повідомляв ZAXID.NET, 19 квітня 2018 року Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні єдиної помісної Церкви. А вже 22 квітня стало відомо, що Вселенський патріархат розпочав процедуру для надання автокефалії православній церкві в Україні. В УПЦ Київського Патріархату одноголосно підтримують всі зусилля, спрямовані на визнання автокефалії Православної Церкви в Україні, а також на утвердження єдиної помісної православної церкви та подолання існуючого церковного розділення. В УПЦ МП також виступають за єдину церкву, але кажуть, що автокефалію має просити церква, а не держава.