Львів'яни долучилися до всесвітнього антисміттєвого флешмобу. Його мета – спочатку прибрати територію, а згодом зробити «фотопорівняння» – до та після. А ще – розмістити світлини у соцмережах і закликати до прибирання інших.
Парк біля Цитаделі розташований майже в самому центрі Львова. І в суботу тут досить людно. Але львів'яни та гості міста не лише гуляють, а й приєднуються до всесвітнього флешмобу #trashtag.
Львів'ян біля парку збирається близько півсотні. Спершу одягають рукавички, озброюються сміттєвими пакетами. Далі – інструктаж. Адже на землі може бути багато небезпечних предметів – розбите скло, шприци.
Організатор прибирання парку біля Цитаделі – американець Дерек Одом. Він – фрілансер, у Львові викладає англійську мову. Мешкає в Україні вже два роки.
«Це дуже красиве місто, але я помітив, коли сюди переїхав, що навколо дуже багато сміття. Це прекрасне історичне місце, тут розкішний вид на Львів, але є дуже багато сміття. І це погано. Тож сьогодні ми допоможемо людям насолоджуватися парком, зробимо його чистішим», – каже Дерек.
До Дерека долучилися і його друзі іноземці – із Франції та США. На велике весняне прибирання прийшов американець Зак та взяв із собою трьох дітей.
«Ми переїхали до України минулого літа. Ми мешкаємо трохи вище – на вулиці Грабовського. Ми почули, що відбудеться прибирання парку і ми прийшли сюди, бо живемо зовсім поруч», – розповідає Зак.
Познімали на один день підбори й учасниці конкурсу «Міс Львів». І пішли на велике прибирання.
«Я хочу чимось найменшим допомогти ставати кращими. Щоб люди, які приїжджають – навіть туристи, бачили, рівнялися на нас», – пояснила учасниця конкурсу Юліана Брожко.
Один величезний сміттєвий пакет вони наповнюють приблизно за 20 хвилин. Окрім побутових відходів, таки трапляються й небезпечні речі.
Тут знайшли і «бульбулятори», і велику кількість шприців.
Парк за кілька годин прибирання стає значно чистішим. Сюди, кажуть учасники акції, прийдуть наступного разу вже на безпечну прогулянку.
Екологічний челлендж #trashtag започаткували ще 2015 року в Америці. Але по-справжньому популярним він став чотири роки потому: користувач під іменем Байрон Роман запостив фото у Facebook з еко-хештегом. Відтоді сотні людей з усіх частин світу публікують фото в мережі до і після прибирання. Такі ж світлини зробили й учасники львівського прибирання.