Встановлення теплового лічильника львів'янам обійдеться в ₴40-70 тис.

18:46, 28 листопада 2016

Платіжки за тепло змусили задуматись львів’ян про тепловий лічильник. Мешканців будинку на проспекті Свободи, 6/8 у центрі міста шокували нові квитанції за теплопостачання.

Хоч опалювальний сезон почався 11 жовтня, на ціни це не вплинуло, розповідає мешканець Роман. За свої 62 кв. м чоловік має заплатити 1629 гривень.

«Я запитав, скільки я буду оплачувати за цілий місяць. Вони – ну якщо погода буде така, як зараз, будеш оплачувати 3 000-3200, а якщо буде мінус 10 мінус 15, можливо 4-5 тисяч», – каже мешканець Роман Миленький.

У сусідки Романа платіжка на майже 1,5 тисячі гривень. Платитиме поступово.

«Я буду тільки частинами, а вже в неопалювальний сезон буду розбивати собі. Це нереальна сума, просто нереальна сума», – додає Наталя.

Такі цифри, бо будинок не має теплового лічильника, пояснюють у «Львівтеплоенерго». Однак мешканці не проти його встановити. Через те, що будинок старий і труби всі у стінах, ані тепловики, ані ЛКП не знають куди йдуть мережі.

«Є одна транзитна труба, яка виходить з котельні, і куди вона точно йде, ніхто цього не знає і не має інформації», – говорить директор ЛКП «Айсберг» Роман Горошко.

Цього тижня комунальники спробують шукати труби розбивши трохи стіни у підвалі будинку, де розташований один із ресторанів. Керівництво не заперечує.

«В договорі зазначено: доступ до комунікацій має бути постійний. Будь ласка, приходять вони і роблять», – пояснює директор ресторану Павло Нечаєв.

Пізніше мешканці мають документально засвідчити, що хочуть тепловий лічильник.

«Їм потрібно звернутися з листом у «Львівтеплоенерго», написати лист на ім’я директора чи головного інженера про те, щоби видати технічні умови на встановлення вузла обліку і вказати адресу куди саме», – каже речниця «Львівтеплоенерго» Ганна Пищула.

Згідно з чинним законодавством підприємство має десять днів на видачу техумов, або 20 днів, якщо потрібно шукати додаткову інформацію. Пізніше мешканці наймають організацію, яка й встановлюватиме лічильник. Це обійдеться від 40 до 70 тисяч гривень.