Не пропустіть нагоду: українські вчителі отримають гроші для підвищення кваліфікації

13:35, 6 листопада 2025

У грудні 2025 році українські вчителі зможуть реєструватись на участь у програмі «Гроші ходять за вчителем». До нового механізму фінансування спершу зможуть долучитись 100 тисяч педагогів, які отримають віртуальні гроші для свого професійного розвитку.

«Гроші ходять за вчителем» – це державна політика, що впроваджує новий механізм фінансування професійного розвитку педагогічних працівників.

Як повідомляє міністерство освіти і науки, в грудні педагогічні працівники зможуть зареєструватися на платформі «Вектор» для участі в пілоті. Загалом під час пілоту новим механізмом фінансування зможуть скористатись 100 тисяч освітян: директори, заступники директорів і вчителі, які працюють у 7-9 класах НУШ та 10 пілотних класах старшої профільної школи у 2026-2027 навчальному році.

У січні 2026 року освітяни отримають підтвердження участі у пілоті та на їхні віртуальні картки нарахують 1500 грн. Із лютого по листопад 2026 року учасники пілоту проходитимуть навчання, яке самі для себе оберуть на платформі «Вектор».

Оперативні, достовірні і найважливіші новини тут Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google Додати

«Кожен педагогічний працівник сам вирішує, де та в якому форматі підвищувати кваліфікацію. Він/вона отримує кошти на віртуальний рахунок, з якого можна оплатити обрані освітні можливості для професійного розвитку. Підвищуйте кваліфікацію у зручному для себе форматі: короткий курс чи тривала програма або послуги супервізора. Обирайте те, що найкраще відповідає вашим професійним потребам», – вказано на платформі «Вектор».