30% опитаних проголосували б за вступ України до НАТО на референдумі. Також серед опитаних 30% вважають, що Україна має приєднатися до ПДЧ і таким чином продовжити свій рух у напрямі євроатлантичної інтеграції. Про це свідчать дані Всеукраїнського соціологічного дослідження про ставлення українських громадян до євроатлантичної інтеграції України, яке проводилося Соціологічним консорціумом на замовлення Міністерства закордонних справ України та за сприяння Посольства Норвегії в Україні.
"Серед тих, хто підтримує необхідність приєднання до ПДЧ, майже 90% (28% загальної кількості опитаних) вважають, що вступ до НАТО стане гарантією територіальної цілісності України. Таким чином можна констатувати, що бажання приєднатися до НАТО є не ідеологічним, а цілком прагматичним. Можна припустити, що саме впевненість у тому, що НАТО стане гарантією територіальної цілісності країни, є одним з найбільш важливих чинників підтримки євроатлантичної інтеграції", - зазначено у повідомленні.
Бажаним вступ України до ЄС є приблизно для 56% опитаних. Причому підтримка вступу до НАТО досить тісно пов’язана з підтримкою руху в напрямі до Європейського Союзу. Зокрема, серед симпатиків вступу до НАТО майже 92% вважають, що Україна має прагнути вступу до ЄС, та 84% вважають, що вступ до НАТО допоможе вступу до ЄС. У цілому ж 34% респондентів вважають, що вступ до НАТО допоможе Україні приєднатися до ЄС.
Терміни проведення польового етапу дослідження: 13-24 листопада 2008 року.
Генеральна сукупність дослідження: громадяни України віком від 18 років і старші.
Обсяг вибіркової сукупності: 2 000 респондентів.
Вибіркова сукупність відображає генеральну сукупність за такими основними соцiально-демогpафiчними показниками, як вік та стать. Для збору інформації застосовувалось стандартизоване інтерв’ю „віч-на-віч” в оселі респондента.