Вступ до СОТ ставить уряд перед проблемою стратегії в сфері агрополітики, - політолог Володимир Фесенко

15:12, 6 лютого 2008

"Вступ до СОТ - це значний крок в інтеграції України до міжнародної спільноти, зокрема у міжнародні ринкові відносини. Це стимулюватиме усі ринкові процеси в Україні", - заявив сьогодні, 6 лютого, у коментарі ZAXID.NET політолог Володимир Фесенко.

Він додав, що це "призведе до посилення конкуренції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. І для того, щоб бути конкурентоспроможними, потрібна модернізація галузей економіки. Це стосується хімічної, металургійної промисловості, орієнтованих на експорт. Не можна без кінця можна вигравати лише за рахунок сприятливої кон’юнктури зовнішніх ринків".

Також, на думку політолога, модернізація потрібна у сільському господарстві, харчовій промисловості, щоб їх продукція за собівартістю і ціною не була вищою за імпортну. В.Фесенко прогнозує, що "імпорт посилюватиметься, і потенційно український споживач отримає вибір з широкого кола більш дешевих і якісних товарів. Думаю, станеться це не відразу, має відбутися перехідний період. Проте доволі швидко, якщо не буде ніяких змов, ми це зможемо побачити на ринку автомобілів. Ціни на них можуть не лише перестати рости, але й дещо знизитися".

Основним ризиком політолог назвав те, що "не всі галузі готові до ефективної конкуренції". Перш за все, це - сільське господарство та харчова промисловість. "Не конкурентною, через світову кон’юнктуру, може виявитися м’ясо-молочна галузь. Зернова галузь може переорієнтуватися на експорт", - зазначив В.Фесенко. За його словами, вступ до СОТ ставить уряд перед питанням вироблення перспективної стратегії в сфері агрополітики. "Це не лише питання перехідного періоду, це питання національної стратегії. Зокрема, Україні треба вирішити, чи буде вона далі зерновою державою", - сказав він.

Крім цього, В.Фесенко відзначив побоювання Росії щодо вступу України до СОТ "Попри те, що Ющенко заявив, що потрібно підтримати Росію у вступі до СОТ, в самій Росії зараз дуже багато говорять, що Україна може утруднити цей процес, виставляти додаткові умови. І якщо це справдиться, то у стосунках двох держав, зокрема в економічній площині, виникне нова напруга", - зазначив політолог.

Довiдка ZAXID.NET

Вчора, 5 лютого, у Швейцарії Україну прийняли до Світової організації торгівлі (СОТ).