Вуличне освітлення відтепер вмикатиме комп’ютер

Неосвітлених вулиць менше

23:31, 12 жовтня 2011

Відтепер, якщо десь зникне зовнішнє освітлення, це одразу ж побачить у себе не комп’ютері диспетчер.

І зможе негайно відіслати на місце аварії ремонтну бригаду. Підприємство "Львівсвітло" перейшло на сучасну систему керування зовнішнім освітленням. Вона показує не тільки, де сталася аварія, але і визначає її причини. Отож комунальники сподіваються, що неосвітлених вулиць в місті суттєво поменшає.

Ще донедавна, щоб освітлити увечері місто, комунальникам треба було вручну піднімати спеціальний тумблер. При чому аж 310 разів, щоб запустити кожну із так званих шаф-включень, які відповідають за освітлення вулиць. Це займало більше години. Тепер систему запускає комп’ютер і відбувається це за кілька секунд.

“Така велика радянська шафа тут стояла з тумблерами, де дуже складно було побачити, якщо була якась проблема і те, що ми сьогодні побачили, це така система є чи в Празі, чи в Кракові, чи в Відні, чи у всіх європейських містах”, - каже міський голова Львова Андрій Садовий.

Тепер диспетчер на своєму комп’ютері бачить кожну окрему вулицю. Залежно від того, яким кольором вона висвічується на моніторі, він може сказати, горять там ліхтарі чи ні.

“Наприклад, зараз не включено, то всі шафи погашені - чорним кольором. Ота шафа червона - то Театральна 17, там ведуться роботи, виключені автомати, то вона показана червоним. При аварії всі шафи показують червоним. Коли ми включаємо освітлення, шафи ті загоряються жовтим кольором”, - каже диспетчер Сергій Райков.

Нова система керування зовнішнім освітленням обійшлася місту більш ніж у мільйон гривень. Наразі до неї підключили лише половину Львова. Підвів підрядник, який взявся втілювати проект.

“Компанія, яка колись за попереднього керівника отримала підряд на програмне забезпечення, на превеликий жаль свої умови не виконала і ми через суд вимагаємо, щоб ці кошти були повернуті”, - каже міський голова Львова Андрій Садовий.

Підрядник винен місту майже 3 мільйони гривень. До кінця року, - як сподіваються у Ратуші, - судовий розгляд закінчиться і систему запустять на усе місто. Тоді не лише на "Львівсвітлі", але й у міській диспетчерській бачитимуть, як освітлюється Львів уночі.

“Якщо би така система була впроваджена повністю на все місто, ця би карта накладалася на гарячу лінію міста Львова. Центральна диспетчерська служба могла би навіть без нас. Бачите, де, на якому місті сталася аварія”, - каже директор ЛКП "Львівсвітло" Марина Строєва.

Швидше реагувати на аварії, комунальникам допоможе і система GPS-навігації, якою обладнали усі ремонтні автомобілі "Львівсвітла".