Директор Українського інституту національної пам'яті (УІНП), один з авторів закону про декомунізацію Володимир В'ятрович, повідомив, що відомий у Києві пам'ятник «Батьківщина-мати» буде декомунізований, але залишиться стояти на правому березі річки Дніпро. Про це він заявив в ефірі телеканалу «Прямий».
За його словами, з монумента зріжуть герб СРСР, при цьому щит залишиться на колишньому місці. «Що стосується Батьківщини-матері, очевидно, що її ніхто не буде демонтувати, але цей радянський герб повинен бути прибраний з громадського простору. Чи то зрізанням, чм демонтажем. Були різні пропозиції, хтось говорив про тризуб, хтось про ще якесь зображення. Я пропоную просто звичайний щит без будь-яких спроб українізувати цю радянську монументальну скульптуру», - заявив В'ятрович.
Також директор УІНП заявив, що з української столиці необхідно прибрати пам'ятник Щорсу. Проте знищувати його не мають наміру, монумент буде збережений, як зразок радянського мистецтва. «Пам'ятник Щорсу повинен бути демонтований, вивезений з цього місця і не повинен залишатися в громадському просторі. Тільки на території якогось музею», - наголосив він.
До слова, монумент «Батьківщини-матері» увійшов у серпні 2015 року до рейтингу величних монументів світу за версією видання Business Insider. Перші місця належать «Лежачому Будді» (Лечжун Сасачжа Будда) з М'янми, статуя Христа-спасителя з Ріо-де-Жанейро і ще одна 100-метрова статуя Будди з М'янми (Моніва Будда).