Взаємні звинувачення Ющенка і Тимошенко ставатимуть відвертішими і брутальнішими, - експерт

14:30, 22 грудня 2008

Взаємні звинувачення прем’єр-міністра Юлії Тимошенко і Президента Віктора Ющенка є нічим іншим, як піаром передвиборчої кампанії. Нічого іншого вони не означають, а що далі, то критика з обох сторін ставатиме більш відвертою і брутальною. Такий коментар з приводу останнього обміну звинуваченнями на адресу одне одного з боку перших осіб держави надав ZAXID.NET політолог, директор Закарпатського інституту політичних досліджень Віктор Пащенко 22 грудня.

З його слів, заява Юлії Тимошенко, що вона іде в опозицію - це до банального піар крок напередодні президентських виборів. Бо з опозиції на вибори йти легше.

"Водночас відповідь Ющенка, що криза в Україні сидить у кабінеті прем’єр-міністра, слід розглядати також к контексті виборів 2010 року", - сказав експерт.

З іншої сторони, між ключовими політичними фігурами йтиме боротьба за привернення на свій бік крупного бізнесу, симпатій з-за кордону. А для цього необхідні конкретні кроки, популістська риторика гратиме тільки для люмпенів. Тому, на думку В. Пащенка, паралельно будуть іти дві тактики: одна - для мас, а друга - для мислячих людей.

Експерт нагадав, що нетерплячка з обох сторін проявилася відразу після дострокових виборів й посилилася після формування уряду. Проте донедавна сторони намагалися зберігати ознаки пристойності.

"Так, це фальстарт, він уже рік як фальстарт, але крім піару нічого за цим (взаємними звинуваченнями - ред. ZAXID.NET ) не стоїть", - наголосив політолог.

З його слів, показовим буде процес прийняття бюджету, а саме як, на яких умовах його приймуть. Він продемонструє неспівпадіння риторики й конкретних дій. Адже прийняття головного фінансового документу країни потребує обов’язкових домовленостей опонуючих сторін, і зокрема, підпису Президента, інакше бюджету не буде. "Оце буде дуже показово: чи зможуть вони і на якому рівні знайти компроміс. Я не вірю, що вони не домовляться. Я не бачу в цих людях настільки неадекватних фанатиків", - сказав В. Пащенко.

Він також прогнозує, що 2009 рік через кризу й президентську кампанію обіцяє бути значно напруженішим. "2009 рік буде роком переформатування світових економічних відносин, - сказав В. Пащенко. - Найближчі два роки в Україні слід очікувати зміни новобізнесових еліт на професійних політиків. Це будуть роки кардинальної зміни еліт, а не просто косметичні зміни".