Вже недостатньо імітувати опозиційність. Потрібна тактика, - політолог

17:35, 22 квітня 2013

Парламентська опозиція повинна працювати на результат, а не просто імітувати свою опозиційність, висловив думку голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Опозиція, безумовно, програла», – прокоментував Фесенко результати голосування Верховної Ради щодо відставки уряду Азарова. «Причому, це був не тільки програш по результату, бо шансів на результативне голосування було не дуже багато. Самі опозиціонери, зокрема, Анатолій Гриценко, ще до голосування звертали увагу, що це тактичний програш», – цитує експерта Тиждень.ua.

«Проблема в тому, що є ціла низка ініціатив опозиції, які висуваються, але за результат серйозної боротьби немає. А це вже виклики. І коли цілу низку провальних рішень виправдовувати тим, що в них немає достатньої кількості голосів – цього замало», – пояснив політолог.

Фесенко наголосив, що коли висуваються такі питання, то потрібно дуже серйозно працювати. По-перше, висувати таку ініціативу тоді, коли є шанси досягти результату. По-друге, за його словами, треба домовлятися: і з комуністами, і з позафракційними депутатами тощо.

«Такої серйозної роботи не було. Тому в багатьох викликає підозру, що це була імітація. А імітація рано чи пізно призведе до серйозних зауважень щодо спроможності парламентської опозиції. І якщо по Азарову шанси були суто теоретичні, то по скасуванню пенсійної реформи – це серйозна поразка. Проблема та сама, але не вистачило голосів вже самих опозиційних депутатів. Тобто, результату можна було досягти. Але, наскільки я знаю, особливо і не намагалися досягти результату. Самі опозиціонери казали: «Для нас головне – поставити це питання на голосування і все». А результат вже не дуже потрібний, скоріше навпаки: треба було зберегти критичну проблему», – підкреслив він.

«І тому от коли є ціла низка таких провальних голосувань – це, безумовно, мінус в заліковій книжці опозиції, який демонструє її неспроможність», – заявив політолог. 

На його думку, опозиції треба більш серйозно підходити до своєї парламентської стратегії і тактики.

«Є шанси впливати на парламентський порядок денний. І, думаю, що можна розширювати коло потенційних союзників, хоча би по деяких питаннях. Зокрема, за рахунок позафракційних депутатів, і навіть, як засвідчило голосування щодо пенсійної реформи, є «попутчики» у фракції Партії регіонів, які готові голосувати по деяких особливо соціальних питаннях, це мажоритарники, особливо ті, які балотувалися як позапартійні і тільки потім прийшли у фракцію Партії регіонів. З ними теж можна домовлятися. І це потенційний резерв у нинішній ситуації, коли немає чіткої стабільної більшості в парламенті», – зазначив він.

«Тому треба не тільки піаром займатися, не тільки робити гучні заяви, а дійсно зараз формулювати стратегію і тактику в парламенті таким чином, щоб досягати конкретних результатів. Зокрема, боротися за київські вибори. Я думаю, це має бути один із головних пріоритетів до кінця сесії як мінімум або на найближчий місяць-півтора. І по деяких інших питаннях. Але так, щоби були результати, а не тільки от імітація чи демонстрація своєї опозиційності. Цього вже замало», – переконаний Фесенко.

Як повідомляв ZAXID.NET, 19 квітня опозиція не змогла відправити уряд у відставку. За відставку уряду Миколи Азарова проголосували 190 народних депутатів з 226 необхідних. Політолог Володимир Фесенко висловив думку, що відсутність Кличка під час голосування за відставку уряду зіпсує імідж Віталія Кличка.

Наразі уряду висловили недовіру ряд парламентських комітетів.