Dzisiaj, 6 czerwca, w Drohobyczu na budynku filii Winnickiego Instytutu Projektowego Przemysłu Spożywczego odsłonięto tablicę pamiątkową, poświęconą Georgijowi Gongadzemu.
Jak poinformował korespondent własny ZAXID.NET, w lipcu 1998 roku w tym budynku pracował Georgij Gongadze, przebywając na czele sztabu kandydata na posła parlamentu Ukrainy Wiktora Musijaki.
Tablica pamiątkowa została wykonana ze środków partii Batkiwszczyna.
Довiдка ZAXID.NET
Georgij Rusłanowycz Gongadze (ukr. ??????? ?????????? ????????) (21 maja 1969 - 16 września 2000) - ukraiński dziennikarz, pochodzenia gruzińskiego, porwany i zamordowany w 2000 r. Jego zniknięcie stało się najgłośniejszą zbrodnią polityczną tego kraju, kiedy Ołeksandr Moroz opublikował tajne nagrania, najprawdopodobniej wykonane przez majora Mykołę Melnyczenkę (oficera SBU). W nagranej rozmowie prezydent Leonid Kuczma miał sugerować oficerom ukraińskiej milicji porwanie Gongadzego. Skandal ten ("afera kasetowa", "Tapegate") miał długotrwały wpływ na stosunki innych państw z Ukrainą. Ciało Gongadzego odnaleziono w lesie niedaleko Kijowa; rodzina odmówiła uznania tego ciała za ciało Georgija. Jego żona Myrosława wraz z dwójką dzieci uzyskała azyl polityczny w USA. Gongadze był założycielem serwisu internetowego Ukraińska prawda, najbardziej wpływowej politycznej strony internetowej na Ukrainie. 16 września 2000 - ostatni dzień, w którym widziano Gongadzego żywego - jest powszechnie uznawany jako dzień jego pamięci, nie ma jednak sądowego werdyktu o okolicznościach jego śmierci. Źródło: "https://pl.wikipedia.org/wiki/Georgij_Gongadze"