W przeciwieństwie do Bukowiny na Przykarpaciu nie został odnotowany żaden fakt grabieży

12:30, 1 серпня 2008

Zalane wsie na Przykarpaciu są całodobowo patrolowane przez specjalne działy milicji. Obecnie na terenie obwodu iwano-frankowskiego nie odnotowano żadnego faktu grabieży w opuszczonych domach - poinformował zastępca naczelnika Zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w obwodzie iwano-frankowskim pułkownik milicji Jarosław Manżełej.

Jak poinformowano ZAXID.NET w biurze prasowym MSW, w celu utrzymywania sytuacji pod kontrolą w wybranych miejscowościach rejonu wechowyńskiego, kosowskiego, tysmienickiego i tłumackiego specjalne oddziały milicji i wojskowi z batalionu wojsk wewnętrznych MSW Ukrainy czuwają nad porządkiem publicznym w regionie.

Przypominamy, że na Bukowinie natomiast zostało zatrzymanych 7 maruderów, którzy usiłowali kraść mienie z zalanego rynku Kaynowskiego w Czerniowcach. Czerniowieccy milicjanci zatrzymali czterech miejscowych mieszkańców i trzech mieszkańców rejonu chocimskiego ur. 1983-1988 podczas wykradania części do komputerów oraz ubrania ze sklepów zalanego rynku.

Довiдка ZAXID.NET