WCZORAJ GAZPROM OGRANICZYŁ DOSTAWĘ GAZU NA UKRAINĘ O 50%

10:08, 5 березня 2008

Jak wynika z informacji, podanej przez rosyjską agencję informacyjną PRIME-TASS, koncern państwowy Gazprom ograniczył dostawę gazu na Ukrainę jeszcze o 25%. Na stacji pomiarowej Sudża dostawę gazu zmniejszono o 27 milionów metrów kubicznych na dobę, na stacji pomiaru gazu Wałujky - o 8 milionów metrów kubicznych na dobę. O tym agencję PRIME-TASS zawiadomił oficjalny przedstawiciel Gazpromu” Siergiej Kuprijanow.

Kuprianow wytłumaczył decyzję Gazpromu tym, że negocjacje ze stroną ukraińską w sprawie dostawy rosyjskiego gazu nie zostały wznowione. Jedyna odpowiedzią był komunikat prasowy Naftogazu Ukrainy, w którym chodziło o właściwe postępowanie strony ukraińskiej w sprawie tranzytu rosyjskiego gazu do Europy przez Ukrainę.

Przedstawiciel Gazpromu oświadczył, że dostawa rosyjskiego gazu dla spożywców europejskich jest realizowana w normalnym trybie.

Przypominamy, że 3 marca Gazprom ograniczył dostawę gazu na Ukrainę o 25%.

Довiдка ZAXID.NET