Dziś, 18 października, w ramach II Międzynarodowego Forum Turystycznego „Turystyka i Rekreacja 2007” we Lwowie otwarto Pierwszy Festiwal Międzynarodowy Filmu Turystycznego „Drymba”. Jak zawiadomił przewodniczący jury festiwalu, zastępca kierownika Urzędu Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej ds. Kultury i Turystyki Andrian Kliszcz, do udziału w festiwalu zgłosiło się ok. 20 uczestników, którzy złożyli 60 prac. On wyraził nadzieję, że w następnym roku festiwal będzie organizowany na znacznie większą skalę i może zostać wizytówką Lwowa.
Według A. Kliszcza, jury wyznaczy zwycięzców w pięciu nominacjach, mianowicie, „Ukraina - państwo turystyczne”, w których zostaną zaprezentowane filmy, poświęcone szlakom turystycznym „Mekka turystyczna” (na temat szlaków turystycznych), „Pierwsze skrzypce” - na temat osiągnięć i liderów w branży turystycznej, a także „Reklama turystyczna”. Wyniki festiwalu i wręczenie zwycięzcom nagród odbędzie się w sobotę, 20 października.
W ramach festiwalu odbędzie się także prezentacja filmu „Lwowszczyzna turystyczna”, nakręcony na zamówienie Urzędu Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej ds. Kultury i Turystyki. Jak zawiadomił A. Kliszcz, film realizowano w celu promocji Lwowa i obwodu lwowskiego. „Mamy 1000 egzemplarzy, które rozpowszechniamy w ambasadach, konsulatach, wśród gości VIP podczas imprez międzynarodowych. Myślę, że tego wystarczy na 2-3 lata. Później zostanie nakręcony nowy film”, - powiedział on.