We Lwowie powstaną niemieckie wypożyczalnie rowerów

14:45, 21 вересня 2010

We Lwowie Niemieckie Stowarzyszenie Współpracy Technicznej GTZ planuje otworzyć wypożyczalnie rowerów do Euro-2012.

O tym 21 września w rozmowie z ZAXID.NET powiedział Anatolij Jaremczyszyn, prezydent klubu rowerzystów-przyjaciół przyrody „Ruch”, który współpracuje z GTZ.

„Przed Euro 2012 za niemiecki grant GTZ planuje we Lwowie otworzyć wypożyczalnie rowerów. Przedstawiciele Stowarzyszenia uważają, że należy zaczynać od infrastruktury rowerowej w mieście. Ale jakkolwiek rozwijałaby się we Lwowie infrastruktura rowerowa, już w następnym roku mamy otworzyć niemieckie wypożyczalnie rowerów” - zaznaczył Anatolij Jaremczyszyn.

Dodał także, że Niemcy nie mają iluzji wobec długowieczności tych rowerów we Lwowie (chodzi o kradzieży, łamanie rowerów), dlatego planują dostawę następnej partii rowerów na zimę 2012 roku.