Wiz-Art вибачився за показ фільму з 7-секундною сценою забороненого російського актора

Організатори львівського кінофестивалю пообіцяли ретельніше перевіряти фільми, що входять до конкурсної програми

13 серпня

Організатори львівського кінофестивалю Wiz-Art вибачились за показ російського короткометражного фільму «Карусель», одну з ролей у якому зіграв російський актор Александр Баширов, внесений Мінкультом у «чорний список» як особа, що створює загрозу національній безпеці України.

Скандал навколо Wiz-Art розгорівся після допису у Facebook львівського режисера Олександра Балабая, який у суботу ввечері повідомив про показ фільму з Башировим. Відомо, що раніше організатори Wiz-Art відмовились включити фільм Балабая у фестивальну програму.

Допис Балабая процитували низка українських ЗМІ, звернувши увагу, що Баширов причетний до фінансування терористів на Донбасі. У березні 2018 року український Мінкульт офіційно вніс Баширова до переліку осіб, що створюють загрозу нацбезпеці. Загалом у цей список входить 134 діячів кіно, а демонстрація фільмів, до створення яких вони причетні, в Україні заборонена.

У понеділок організатори кінофестивалю Wiz-Art поширили заяву, з якої випливає, що при відборі фільмів для показу у фестивальній програмі відбірники просто не зауважили 7-секундну сцену з Башировим.

«Протягом кількох місяців підготовки до фестивалю наші програмери переглядають чимало фільмів, цьогоріч це 1458 заявок з усього світу. Тобто варто пам'ятати про людський фактор: із великого потоку фільмів наші відбірники все ж могли проґавити один кадр, в якому з'являється російський актор Олександр Баширов. У фільмі він грає епізодичну роль негативного персонажа і з'являється на 7 секунд», - сказано, зокрема у заяві.

Організатори Wiz-Art також попросили вибачення і запевнили, що надалі ретельніше перевірятимуть кожен російський фільм, щоб уникнути подібних інцидентів.

13-хвилинний фільм «Карусель» (чи «Лалай-Балалай» у російському прокаті) знятий російський режисером-дебютантом Русланом Братовим у 2017 році. На думку організаторів Wiz-Art, це фільм є «гострою сатирою на події в Росії, карусель безглуздя, в якій застрягла людина і яка не може зупинитись».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 19 вересня
Львівська облрада заборонила російськомовну музику на території області
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус
Пряма кулачна демократія
Угорці матимуть на Закарпатті власний телеканал
На Закарпатті склав мандат депутат районної ради, у якого знайшли угорський паспорт
Не схильний до діалогу
Суд наклав арешт на майно Володимира Омеляна
У НАБУ назвали фейком інформацію встановлення «жучків» у кабінеті Холодницького
З’явилося відео, як у Береговому українцям видають угорські паспорти під клятву та шампанське