WWF планує побудувати на автотрасах в Карпатах спеціальні коридори для диких тварин

15:27, 26 листопада 2017

Українські фахівці розроблятимуть спеціальні коридори для диких тварин на території Румунії. Про це повідомляється у прес-службі представництва Всесвітнього фонду природи (WWF) в Україні.

Як зазначається, над створенням спеціальних мостів (екодук) працюють екологи та учасники проекту Transgreen, який фінансується фондами ЄС за допомогою проекту Interreg - Дунайської транснаціональної програми для підтримки дружніх до довкілля та безпечних транспортних систем. Спеціальні коридори на автодорогах дозволять зберегти популяцію диких тварин.

У рамках проекту Transgreen до створення безпечної для навколишнього середовища транспортної системи в Карпатському регіоні будуть залучені пов'язані з плануванням великих інфраструктурних об'єктів організації і представники природоохоронної галузі. Передбачається, що екодук розмістять в ареалі мешкання вимираючих тварин - рисі і бурого ведмедя.

«Пріоритетом проекту буде підтримка безперешкодних екологічних коридорів, які забезпечують вільне пересування видів, що піддаються найбільшому впливу від авто і залізничних шляхів: великих хижаків (бурих ведмедів, вовків, рисей) і деяких видів травоїдних», - зазначили автори проекту.

Зараз будівництво спеціальних мостів для переходу диких тварин розглядається на чотирьох пілотних об'єктах, а саме: автодоріг Міклош (Угорщина) - Кошице (Словаччина) - Ужгород (Україна), Тиргу Муреш - Яси (Румунія), автодороги Бескиди (Чехія - Словаччина).

До слова, перші переходи для диких тварин були побудовані в 1950-х роках у Франції і згодом поширилися по всьому світу. Найбільше екодуків у Нідерландах - понад 600, також в цій країні розташований найдовший у світі міст для тварин, протяжність якого становить 800 метрів.