«Я заслужив на цей клаптик землі»

Як отримати 5 соток землі в центрі Львова

17:06, 26 травня 2015

Незаконної забудови на території парку «700 – річчя Львова» немає. Львів’янин Роман Баранецький, якого депутати міськради запідозрили  у здійсненні незаконної діяльності, має всі необхідні документи, щоб розпочати зведення індивідуального двоповерхового житла на приватизованій ділянці за адресою вул. Шеремети, 27 поблизу паркової зони.

У міськраді Львова, натомість, запевняють, що ділянка площею майже 5 соток за вказаною адресою має бути виставлена на земельному аукціоні. Продаж вільної ділянки дозволив би отримати до міського бюджету щонайменше 500 тис. грн.

Нагадаємо, на сесійному засіданні Львівської міської ради 21 травня депутат Валерій Веремчук звернувся до міського голови Андрія Садового з проханням перевірити факт незаконного будівництва у межах парку «700-річчя Львова». Він запевняв, що на територію парку невідомими людьми вже завезено кілька тонн ґрунту та розпочато підготовчі будівельні роботи.

Під час виїзного брифінгу з управлінцями Львівської міськради на місце події 26 травня з’ясувалось, що ділянка площею 430 м. кв. за адресою Шеремети, 27, на якій розпочались підготовчі будівельні роботи, була приватизована львів’янином Романом Баранецьким на підставі ухвали ЛМР і не знаходиться у межах парку «700-річчя Львова». Про це журналістам розповів начальник земельного управління Львівської міськради Сергій Коровайник.

Ділянка на вул Шеремети, 27 заповнена ґрунтом, призначеним для підготовчих будівельних робіт. Фото: ZAXID.NET

За його словами, згадана ухвала була ветована міським головою Львова. Причиною такого рішення є принципова позиція міста щодо того, аби вільні ділянки у межах Львова не віддавати, а продавати на аукціонах, аби місто отримувало від цих операцій відповідні кошти до бюджету.

«Позиція міста на сьогодні така, що всі вільні ділянки у межах Львова необхідно продавати на аукціонах. З цієї причини міський голова ветував ухвалу. На одній із сесій вето міського голови було подолано, тому говорити про незаконне будівництво не маю права», - пояснив Коровайник.

Він зазначив, що Земельний кодекс сьогодні дає дуже мало підстав управлінцям контролювати процес отримання вільних ділянок у межах міста.

«Як управлінці міськради ми не маємо правових підстав відмовити львів’янам у їхньому праві отримати ту чи іншу ділянку, яка не є обтяжена комунікаціями чи не належить до земель промислового призначення. Якби діяв мораторій на приватизацію вільних земель міста, то тоді була б інша справа. Однак поки що такої законодавчої норми немає», - пояснив Коровайник.

Коровайник також пояснив журналістам, що наразі також немає законодавчих норм, які б заборонили місту виставляти на продаж вільні земельні ділянки, однак на це має бути згода депутатського складу міськради.

«За попередніми підрахунками, зважаючи на ціни на землю, які встановлюють за оцінками експертів, вартість ділянки на Шеремети, 27 на аукціоні стартувала б від 500 тис. грн», - зазначив начальник земельного управління ЛМР.

Власник ділянки на вул. Шеремети, 27 Роман Баранецький, який також завітав на брифінг чиновників міськради Львова пояснив ZAXID.NET, що володіє землею законно і не має наміру відмовлятись від неї.

Роман Баранецький. Фото: ZAXID.NET

«Ця ділянка була приватизована мною з дозволу сесії міськради у 2014 році. Якщо міський голова вирішить не давати мені ділянку, я готовий у суді відстоювати право її отримати. Я багато років справно плачу податки і вважаю, що заслужив на цей клаптик землі, на якому хочу побудувати житло для своєї сім’ї», - розповів чоловік.

Роман Баранецький також  розповів, за якою процедурою він отримав ділянку на вул. Шеремети, 27 у 2014 році. За його словами, почався процес ще у 2012 році, коли він придбав ділянку площею 256 кв. м. на вул. Шеремети, поряд з якою знаходиться вільна земельна ділянка площею майже 5 сотих, що межує з парком «700-річчя Львова».

«Я вирішив будувати житло. На придбаних двох сотках висадив дерева, доглядав їх, тобто користувався ділянкою. Всі сусіди знають про це, ніхто нічого не має проти. Але на цій маленькій ділянці будинок не побудуєш, тому я вирішив просити міськраду дати мені дозвіл приватизувати вільну ділянку поряд. Я подав відповідні заяви в управління міськради і просив дозволити долучити ділянку площею 430 м. кв. для обслуговування житлової забудови», - зазначив чоловік.

Він також розповів, що вже отримав всі необхідні документи та дозволи на початок будівництва двоповерхового житлового будинку. Також пообіцяв сусідам з вул. Шеремети, що подбає про облаштування інфраструктури поблизу ділянки, яку отримав. Зокрема, для зручності облаштує дорогу біля свого майбутнього будинку, яка вестиме до парку «700-річчя Львова».