Ядерна енергетика є вразливою з точки зору нацбезпеки України, - заява

15:45, 25 квітня 2011

«Відмова української влади від проекту американської компанії Westinghouse, що пропонувала налагодити виробництво ТВЕЛів на території України, є здачею національних інтересів у питанні енергетичної безпеки нашої держави. Погоджене ж з нинішнім українським керівництвом будівництва заводу з фабрикації ядерного палива в Україні російським паливним концерном ТВЕЛ цементує повну залежність української ядерної енергетики від РФ», - про це йдеться у заяві Народного Руху України щодо 25-ї річниці Чорнобильської трагедії.

«Через чверть століття після вибуху реактору в Чорнобилі, небезпека, пов’язана зі зруйнованим енергоблоком, досі не ліквідована. Понад 10 років затягується будівництво об’єкту «Укриття 2». Очевидним є те, що наша держава самотужки не здатна вирішити цю проблему. 19 квітня на Київському саміті з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії міжнародне співтовариство оголосило про виділення приблизно 550 млн євро на добудову нового саркофагу в Чорнобилі. Закликаємо українських громадян, а також світову громадськість здійснити системний контроль за прозорим освоєнням відповідних коштів у разі їх надходження. Не можна дозволити українській всеохоплюючий корупції, що є раковою пухлиною всієї влади, поставити під сумнів безпеку людства», - йдеться у заяві, яка є у розпорядженні ZAXID.NET .

«Ядерна енергетика попри свою першість на енергетичному ринку України є вразливою з точки зору національної безпеки України. Проблема криється в тому, що в нашій державі досі не створено повного циклу виробництва ядерного пального попри наявність всіх складових для цього», - зазначає прес-служба НРУ.

Відтак Народний Рух України наголошує «на необхідності наведення порядку в сфері ядерної енергетики із ухваленням державницької стратегії розвитку галузі. Передові вітчизняні технології «мирного атому» не можуть бути заручниками імпортних поставок. В галузі необхідно впровадити повний технологічний процес».

Нагадаємо, у 2010 році конкурс на будівництво заводу із виробництва ядерного палива в Україні виграла російська компанія ТВЕЛ.