Як будівельні компанії підвищують привабливість своїх новобудов

14:00, 7 серпня 2017

Привабливість об'єктів нерухомості залежить від оточуючої інфраструктури. Існує два основних шляхи підвищення вартості новобудови. Найбільш та найменш витратний спосіб.

Одним з найважливіших факторів, що істотно впливають на вибір квартири в тій чи іншій новобудові, є наявність достатньо розвиненої транспортної та соціально-побутової інфраструктури. Ціни на квартири, які пропонують новобудови Винників, Золочева, Кременчука, Києва, Одеси, Львова та інших міст в однаковій мірі залежать від того, чи є поблизу магазини, освітні та медичні установи, кінотеатри, кафе, банки та аптеки.

Це розуміють не тільки ті, хто шукає собі квартиру, але й забудовників. І кожен з них на власний розсуд вирішує, як підвищити рентабельність новобудови. Власне, якщо не приймати до уваги такий примітивний спосіб, як банальне підвищення ціни до її верхньої допустимої межі, то залишається всього два шляхи:

  • Розташування новобудов у мікрорайоні з вже наявною добре розвиненою інфраструктурою.
  • Створення мінімального набору власних соціально-значущих об'єктів, що задовольняють хоча б частину потреб майбутніх мешканців.

Ці способи вимагають певних капітальних вкладень, у першому випадку в більш дорогу ділянку землі, а в другому – у проектування супутніх об'єктів, у будівельні матеріали та витрати часу. Вибираючи другий шлях, забудовник не тільки підвищує цінність власного житла, але й збільшує привабливість житлових будинків, що знаходяться по сусідству.

При цьому мінімізувати витрати можна розміщенням соціально значущих об'єктів на нижніх поверхах житлового будинку. Така методика підвищує собівартість новобудов найчастіше не більше, ніж на десять відсотків, але при цьому не змінює радикального положення в мікрорайоні.

Більш затратний спосіб – будівництво окремих дитячих садочків, шкіл, супермаркетів та інших необхідних для комфортного проживання об'єктів. Додаткові витрати можуть складати до п'ятнадцяти тисяч гривень на квадратний метр, не враховуючи потенційних втрат площі житла через необхідність передачі ділянок землі для їх будівництва.

Це примушує будівельні компанії точно прорахувати всі варіанти та вибрати той, який може принести найбільший прибуток. Природно, стратегія забудовника залежить від його фінансового стану та впевненості у власних силах.