Львівські фахівці дали кілька корисних порад щодо того, як сідати до святкового столу.
Дієтолог Ольга Муштрук радить перед застіллям не голодувати. Тоді й на їжу на столі людина не дивитиметься наче вперше. А на святковому столі мають бути овочі та фрукти.
«Невелика частина на столі – це м’ясні продукти. Краще їх замінити не такими жирними, як свинина. Можна кроликом, індичкою або курятиною», – зазначила Ольга Муштрук.
Варто менше використовувати закруток, а також магазинного майонезу. У споживанні алкоголю також є свої правила. Не можна спиртне запивати газованими напоями чи соком. Такий коктейль – швидкий спосіб сп’яніти. Ще не рекомендують змішувати різні сорти спирту.
«Коли ви вживаєте, наприклад, вино і потім хочете перейти на щось міцніше, то краще, щоб це був дистилят на основі вина, виноградний спирт. Це може бути бренді, може бути коньяк, може бути арманьяк, але бажано, щоб це було з виноградного спирту», – розповів сомельє Богдан Павлюк.
Якщо ж спочатку пити пиво, продовжувати варто горілкою або віскі. Знижувати градус наркологи не рекомендують. «Як медик я можу сказати, що безболісно для організму – це випити 200 мл доброго червоного сухого вина за вечір або 150 грамів горілки чи коньяку за вечір. Це та доза, з якою може справитися наш організм», – радить головний лікар обласного наркологічного диспансеру Мирослава Кабанчик.
Після свят лікарі радять зробити розвантажувальний день.