Школи і садки частково порожні, а лікарні закривають для відвідувачів. Такі реалії першого дня карантину у місті. Лялькові театри також припинили свою роботу. З четверга, 12 березня, на карантин закрили і усі львівські виші.
У четвер школу «Лідер» відкрили лише для десяти учнів. Це вихованці перших-третіх класів. До обіду із них залишилось лише п’ятеро. Уроків діти не мали, але гралися, читали та гуляли із вчителькою. Далі обід і троє школярів ще залишаються у групі продовженого дня. А от старшокласники усі вдома. Проте навчатимуться дистанційно.
«Створені вайбер групи, групи в телеграмі, працюємо через додаток «Зум», дехто працює з вчителів по скайпу. Всі учні отримують завдання два рази на тиждень, три, залежить від предмету», – розповіла директорка школи «Лідер» Зоряна Женчур-Курій.
Батьки школярів, а також дошкільняток, за один вечір так і не знайшли куди прилаштувати малечу. Тож ще й у п’ятницю, 13 березня, діти можуть прийти до свого закладу. А далі карантин триватиме аж до 3 квітня.
«Ми будемо проводити різні роботи, дезінфекцію, перемиємо весь садочок, проведемо глобальне прибирання, перемиємо все і будемо чекати повернення діток», – каже директорка садка №9 Зоряна Казимирська.
Такі ж заходи чекають і на приміщення ЛНУ ім. Івана Франка. З четверга, 12 березня, всі львівські виші закрили на карантин. Навчатимуться студенти також дистанційно. А от тих, хто живе в гуртожитках, проситимуть поїхати додому.
«Звичайно, є особливості такої форми навчання на гуманітарних і природничих факультетах, де є лабораторні заняття і тому подібне. Дасть Бог, коли це все закінчиться, ми очевидно по суботах буде робити відпрацювання цих занять», – пояснив ректор ЛНУ ім. І. Франка Володимир Мельник.
Також на період карантину призупинено діяльність Центрів денного дозвілля для літніх людей.
Дитячі лялькові театри міста на час карантину – закриті. У Львівській філармонії хоч і будуть концерти, та лише на дві сотні відвідувачів. Театри Курбаса, Лесі Українки та «Воскресіння» – дають вистави, бо зали мають малі. А от Національний театр опери й балету ім. С. Крушельницької та Національний драматичний театр ім.. М. Заньковецької закриють свої великі сцени, працюватимуть лише камерні.
«До 3 квітня в нас були заплановані 15 вистав. Вони будуть перенесені після завершення карантину, тобто глядачі, які придбали квитки, за їхнім бажанням можуть змінити дату проведення і власне відвідування вистави, або ж обміняти квиток і повернути кошти», – пояснила завідувачка літчастини Львівської національної опери Стефанія Олійник.
Карантин не оминув і лікарні. Перинатальний центр вже закрили для відвідувачів. Можливо, долучаться й інші заклади.
«Відвідування і партнерські пологи, скоріш за все, через карантин будуть припинені. Є такі моменти, як наприклад, дитяча лікарня, чи пацієнти, які потребують догляду чи контакту з родичами. Але в більшості випадків суворі карантинні засоби», – пояснив в.о. директора департаменту охорони здоров'я ЛОДА Андрій Васько.
Торгові центри та кінотеатри поки що працюють. Натомість футбольні матчі відбудуться без глядачів.
Також у Львівській міській раді тимчасово припинили проведення особистих прийомів посадовцями. А з 13 березня прийнято рішення припиняють відвідування туристами і мешканцями міста вежі Ратуші.
До слова, Львівські будинки додатково щотижня дезінфікуватимуть. Сходові майданчики у львівських житлових будинках митимуть двічі на місяць планово та додатково — 1 раз на тиждень дезінфікуватимуть поверхні, зокрема — перила. Також мешканців просять долучатись та проводити вологе прибирання біля власних помешкань самостійно.