На Львівщині голова товариства мисливців та рибалок приватизував собі частину мисливських угідь. Тепер місця, якими десятки років користувалися члени ТМР «Крижень», разом із вольєрами та єгерськими будиночками, стали приватною територією.
67 тис. га лісів та полів – усе це мисливські угіддя Кам’янко-Бузького району. Однак уся господарка товариства «Крижень» зосереджена на двох гектарах землі, там єгерські будинки та вольєри для кабанів та благородних оленів. Усе це – біотехнічні споруди, які зроблені руками мисливців. Однак тепер мисливці не можуть зайти на цю територію без дозволу власника. Земля належить голові товариства – Богдану Піскові та його сім’ї.
«Там приватизовано фактично чотири земельні ділянки – це 2 земельні ділянки приватизовано на Піска. Там розділена певна кількість землі, інша земельна ділянка приватизована на його старшу доньку, ще одна земельна ділянка приватизована на іншу доньку», – пояснив Василь Стаднюк, заступник голови ТМР «Крижень».
«Кожен українець має право на землю», – каже голова «Крижня» Богдан Піско.
Чоловік запевняє: всі споруди вони збудували самовільно. Юридично вольєрів та мисливських будиночків просто нема. Богдан Піско каже: його, як голову товариства, вже штрафували за це порушення – на 2 тис. грн. Мовляв, тому і приватизував цю землю – щоби врятувати споруди. Тепер він здає свою землю своєму ж товариству в оренду за символічну плату – 390 грн на рік. Переконує, що не забороняє заходити мисливцям, однак тільки з його дозволу.
Приватизована земля входить у межі районного центру – Кам’янки Бузької. У мерії твердять: приватизацію землі мали погодити із ними, але цього не зробили.
Журналісти ZAXID.NET звернулись із запитом до управління Держгеокадастру на Львівщині. З відповіді стає зрозуміло: Богданові Піскові неабияк пощастило – він встиг подати документи за лічені години до того, як приватизацію ділянки слід було погоджувати в міськраді.
До того ж, у листі від державної екологічної інспекції йдеться про те, що під час підготовки до приватизації на плані не відобразили річку Ясеницький Рів, яка тече через ділянку. Відтак ділянка передана у власність з порушенням земельного і водного кодексів України.
Частина вже колишніх членів мисливського товариства оскаржують приватизацію ділянки у суді. Мовляв, приватизацію землі треба було погодити на загальних зборах.
«Винести питання на загальні збори і зокрема ТМР «Крижень», як юридична особа, мав дати свою згоду для вилучення тих ділянок із своїх мисливських угідь, а така згода відсутня в матеріалах справи, тому вважаємо, що в цьому порушена процедура», – вважає Володимир Марусяк, адвокат.
Та незважаючи на це, земля залишається приватною. Можливо, це пов’язане з тим, що Богдан Піско фактично є тестем голови районного управління держгеокадастру.
«Я перепрошую, я зараз не буду коментувати цих їхніх думок. Прошу моєї сім’ї, яка терпить мою діяльність вже 13 років, сім’ї, яка буда позбавлена, щоби батько прийшов до дітей, я все вклав у ведення господарства, прошу моєї сім’ї не рухати», - обурюється Богдан Піско, голова ТМР «Крижень».
Голова Кам'янко-Бузького відділу держгеокадастру відмовився від будь-яких коментарів.