Як будуть вчитися львівські студенти у «жовтій зоні»

Більшість університетів переходять на змішане навчання

14:50, 21 вересня 2021

За рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) з 23 вересня Львівщина, як і вся Україна, переходить у «жовту зону» карантинних обмежень.

У звичному режимі дозволено працювати навчальним закладам, де вакциновані принаймні одною дозою 80% працівників – від викладачів до технічного персоналу. Виконуючи нові вимоги щодо посилення карантину, більшість львівських університетів змушені перейти на змішаний режим навчання. Лекції відбуватимуться онлайн, а практичні та лабораторні заняття – в аудиторіях. Без змін навчатимуться лише в УКУ.

ZAXID.NET зібрав інформацію щодо змін у навчальному процесі найбільших львівських вишів.

ЛНУ імені Івана Франка

У Львівському національному університеті імені Івана Франка вакциновано понад 74% науково-педагогічних працівників (дані про загальну кількість вакцинованих не повідомляють). Вакцинація студентів, викладачів та працівників вишу продовжується. Для цього відкриті пункти вакцинації у головному корпусі вишу та у студентських гуртожитках. Вакцинуватися можуть усі охочі студенти та працівники університету.

З 23 вересня університет готується перейти на змішану форму навчання, яка передбачає проведення лекцій у дистанційному форматі, а практичних занять – в очному форматі у малих групах з дотриманням усіх карантинних обмежень. Наразі у навчальному закладі очікують рекомендацій Міносвіти, пов’язаних з рішенням державної комісії ТЕБ і НС про запровадження «жовтої зони».

«У будь-якому випадку Львівський університет готовий до переходу і на змішану форму навчання, і на організацію освітнього процесу в онлайн-форматі», – розповів ZAXID.NET речник університету Олег Вівчарик.

Згодом керівництво університету таки прийняло рішення про повне дистанційне навчання з 23 вересня. Відповідний наказ напередодні підписав ректор ЛНУ імені Івана Франка Володимир Мельник.

Львівська політехніка

У НУ «Львівська політехніка» вакциновані понад 60% працівників.

У зв’язку зі значним збільшенням захворюваності студентів Львівської політехніки на Covid-19 навчання за змішаною формою в університеті запровадили вже з 22 вересня. Відповідний наказ ректор політехніки підписав 20 вересня, до рішення державної комісії ТЕБ і НС.

«Якщо на потоці є більш ніж одна група, то лекції проводитимуть в онлайн-форматі, відповідно до розкладу. Лекційні заняття для потоку, де є лише одна група, відбуватимуться в аудиторіях. Усі практичні, семінарські та лабораторні заняття проходитимуть офлайн. Якщо в групі є хоча б один хворий, то все навчання – і лекційне, і практичне – буде в онлайн-форматі», – пояснив перший проректор Львівської політехніки Олег Матвійків.

У виші зазначили, що для контролю навчання викладачі повинні робити відеозаписи проведених онлайн лекційних занять та завантажувати їх в архів кафедри.

УКУ

Український католицький університет – єдиний у Львові виш, де вакциновано 80% працівників. Зараз в УКУ активно вакцинують студентів.

Тому у «жовтій» зоні пріоритетним в УКУ буде навчання наживо, враховуючи вимоги щодо соціальної дистанції, але з можливістю перебування більше 20 осіб в аудиторіях. Фізичне відвідування занять є обов’язковим для всіх студентів, якщо лише заняття не проводиться із застосуванням технологій дистанційного навчання, або студенти не перебувають на самоізоляції чи хворіють, що має бути підтверджено медичною довідкою.

«Ми не можемо сказати, чи змін не буде, бо ж ситуація щодня міняється – моніторимо, вчимося у малих групах, налагодили систему швидкого тестування на Covid-19. У разі симптомів хвороби відбувається ізоляція і людини, і групи, доки не буде тесту», – розповіла речниця УКУ Вероніка Саврук.

В УКУ напрацювали план дій та обмеження, які діятимуть в університеті, у разі потрапляння в різні карантинні зони.

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

У Львівському медуніверситеті вакциновані близько 70% викладачів (загальну кількість вакцинованих працівників не повідомляють).

«Сподіваємось, найближчими днями це число збільшиться. З невакцинованими матимуть розмову декани та проректори. Маєм надію у найближчі тижні вийти таки на 80%», – розповіла ZAXID.NET речниця університету Людмила Майор.

Навчання в університеті від початку року проходить в змішаному форматі – лекції онлайн, практичні та лабораторні заняття та навчання на клінічних кафедрах – в аудиторіях. Наразі у виші вирішують, які зміни будуть з переходом у «жовту зону» – чекають офіційного рішення уряду та моніторять ситуацію із захворюваністю серед студентів та працівників вишу.

Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

В університеті вакциновані близько 54% працівників (58% науково-педагогічних працівників та 50% технічного персоналу).

«У нас ректор робить все для того, щоб за два тижні рівень вакцинації склав 85-90%. Для цього використовуються усі моральні та інші ресурси», – розповів ZAXID.NET відповідальний за вакцинацію в університеті Іван Рибчич.

З переходом у «жовту зону» в університеті змін не планують. Адже навчання студентів за змішаною (аудиторно-дистанційною) формою тут відбуваються вже з початку навчального року.

Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені Гжицького

Вакциновано 34,6% усіх працівників університету (близько 50% науково-педагогічних працівників). У виші готуються до переходу на дистанційне навчання.

«Відповідно до вимог «жовтої зони», ми маємо перейти на дистанційне навчання. Наш начальник цивільної оборони подав запит. Чи буде повністю дистанційна чи все-таки змішана форма навчання – чекаємо роз’яснень», – розповів ZAXID.NET керівник навчальної частини університету Тарас Пенцак.

Українська академія друкарства

У навчальному закладі повідомили про вакцинацію близько 60% усіх працівників.

Навчання відбувається в аудиторіях. Чи будуть якісь зміни у зв’язку з пораплянням у «жовту зону» у виші наразі не знають. «У нас групи малокомплекті, тому чекаємо відповідних розпоряджень міністерства», – зазначили у профкомі академії.

Національний лісотехнічний університет

В університеті загалом вакциновано 41% усього персоналу (56% науково-педагогічних працівників).

Відповідно до наказу ректора, Національний лісотехнічний університет з 23 вересня перейшов на дистанційне навчання.