Дизайнерка інтер’єрів Євгенія Дубровська кілька років тому перелаштувала свій побут і позбулася зайвих дрібниць в будинку. Вона зрозуміла, що безлад вдома впливає не тільки на її житло, а й загалом на все життя, і витратила кілька місяців, аби позбутися його та виробити нові звички.
У організації побуту їй допомогла книга Марі Кондо «Викинь мотлох із життя!», пише The Village Ukraine. На її основі Євгенія Дубровська розробила для себе 8 правил, які допомагають усе організувати та підтримувати лад.
- Якщо взяти собі за правило контролювати дрібниці та банально не приносити їх додому, то й захаращення не буде.
- Щось одне купив і плануєш принести в дім – старе віддай чи викинь.
- Ідеального місця для дрібних грошей не буває. Треба або завжди користуватися лише карткою, або не брати решту, якщо це дрібні копійки. Вони все одно будуть розкидані по квартирі. Ніяких банок для дрібниць удома не повинно бути.
- Скільки б ви не купували коробок для речей – достатньо не буде, бо якщо не обмежувати себе, а колекціонувати всі ці дрібниці в коробках, з часом квартира перетвориться на склад із боксами.
- У магазинах і супермаркетах ніколи не беріть зайвий пакет.
- Намагайтеся обмежувати себе в покупках. Перш ніж щось придбати, запитуйте себе, чи дійсно вам ця річ потрібна. А близьких просіть дарувати лише те, що дійсно треба.
- Усі зайві речі передаровуйте, якщо знаєте, що людям ці речі потрібні.
- Коли дуже шкода якоїсь речі, відкладайте її в окреме місце. Якщо місяць не згадуєте про неї й не з’являється бажання скористатись – віддайте її комусь чи викиньте. Винятком є сезонні речі.
- Предмети вдома мають стояти вертикально – так вони займають менше місця та їх простіше організувати в шухлядах.
Філософія Марі Кондо полягає в тому, що процес прибирання і впорядкування побуту – не вимушеність і неприємна повсякденна повинність. Прибирання має лікувальний ефект – допомагає впорядкувати думки і заспокоює.
Марі Кондо радить прибирати за категоріями і першочергово позбутися зайвих речей – так ви звільните місце для улюблених, які приноситимуть вам більше радості. Пристрої для зберігання – це різновид непотребу, якого також варто позбуватися. Так само варто викинути макулатуру: старі журнали, навчальні матеріали, стікери, блокноти, які можна замінити сучасними органайзерами в гаджетах.
Речі, які не обов’язково розвішувати, краще скручувати в трубочки та ставити в шухляди вертикально – так їх буде краще видно, а одну річ можна буде вийняти, не перекидаючи решту. Одяг, який має бути на вішаку, розвішуйте від темного і теплого до світлого і літнього, схожі речі мають висіти поруч.