Екстра-кімната: як облаштувати балкон без ремонту

Балкон чи лоджію можна перетворити у робочий кабінет або місце для ранкової медитації

11:31, 17 жовтня 2020

Часто ми не сприймаємо балкон як повноцінний простір. Та якщо докласти трохи зусиль і фантазії, він може стати улюбленим місцем у квартирі: затишним робочим кабінетом, куточком для ранкової кави або медитації. І для цього не обов’язково робити капітальний ремонт, пише The Village Ukraine.

Фото The Village Ukraine

Крок 1. Позбудьтеся зайвого.

Спершу звільніть простір і винесіть з балкона все, що там лежить. Потім знайдіть місце, де ці речі лежатимуть – для цього посортуйте речі в коробки за категоріями: «Одяг», «Інструменти», «Книги» тощо. Це допоможе вам визначити подальшу функцію балкона – можливо, зберігати тут речі є непоганою ідеєю.

Крім того, у процесі прибирання та сортування може виявитися, що частина цих речей вам взагалі непотрібна. Переважно все те, що ви не використовували понад рік, може не знадобитися вам і надалі. Проте не поспішайте викидати ці речі. Одяг, техніка або старі ялинкові іграшки, які вам більше не подобаються, можуть стати в нагоді іншим. Передайте зайвий одяг у благодійний фонд, секонд-хенд біля дому або влаштуйте гараж-сейл. Зіпсовану техніку, діряві кеди та промоклі журнали краще віддати на переробку.

Крок 2. Визначтеся з функцією балкона

Підійдіть до цього питання практично: спершу визначіться, чи є у квартирі інше місце для зберігання речей, що раніше були на балконі. Якщо так – далі спирайтеся на власні побажання, розмір балкона і на те, засклений він чи відкритий. Більшість балконів мають глибину 1-2 метри, тому диван – не найкращий вибір для такого невеликого простору, а от на кілька комфортних стільців місця вистачить.

Фото Legko.com

Крок 3. Перетворіть балкон на...

Лаунж-зону

Особливо актуально влаштувати такий простір на балконі тим, чиї вікна виходять на парк або вулицю. Якщо балкон має стандартну глибину, то кількох стільців, кавового столика та горщиків з улюбленими рослинами цілком вистачить. Головним правилом меблів у такій лаунж-зоні є простота. Почніть із мінімалізму, а з часом ви зможете ускладнити інтер’єр і додати більше декору й рослин.

Фото The Village Ukraine

Кабінет

Через пандемію цього року ми всі зрозуміли, що робочий кабінет удома – не примха, а вимушеність. Якщо у вашій квартирі зони роботи та відпочинку змішуються, а співмешканці відволікають, балконний офіс може стати вирішенням проблеми.

При виборі матеріалу для стільниці звертайте увагу на його волого- й температуростійкість. Перевагу варто віддавати штучним матеріалам. Якщо ж хочете все ж використовувати дерево чи фанеру, подбайте про сильний захист – лак або спеціальне просочення.

Фото The Village Ukraine

Якщо радіатор розміщений під стільницею, необхідно передбачити в ній отвори для вентиляції для правильної циркуляції тепла, щоб не запотівали вікна й не утворювався конденсат. Також подбайте про розетки. Для заскленого балкона дизайнери радять обрати ролети для створення комфортного для очей освітлення.

Місце для зберігання речей

Дизайнери рекомендують не перетворювати балкон на склад, проте, якщо вам важко відмовитися від такого функціоналу, варто облаштувати його спеціальними комодами, стелажами чи контейнерами, щоб не скидати речі на підлогу. Для естетики лишіть на балконі місце для вазонків з квітами. І, звичайно, не забудьте про себе: лишіть трохи вільного місця для занять йогою чи крісла для сніданку на свіжому повітрі.