Як отримати дозвіл на індивідуальне опалення у Львові

14:43, 18 червня 2013

Дозвіл на відключення від системи центрального опалення і гарячого водопостачання та облаштування індивідуального опалення у Львові можна отримати за рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради. Попередньо погодити такі зміни має спеціальна міжвідомча комісія, яка діє при міськраді.

Комісія з розгляду питань пов’язаних з відключення споживачів від мереж централізованого опалення керується постановою Кабміну, яка дозволяє погоджувати влаштування індивідуального опалення лише у цілому будинку – за умови письмової згоди усіх власників приміщень у будинку, а також за технічної можливості провести такі зміни.

Як виключення, при погодженні усіх необхідних служб, дозвіл можуть надати власникам окремих квартир – у випадку відключення всіх решти квартир по стояку та за станом здоров’я.

Робота міжвідомчої комісії проводять в два етапи. На перше засідання необхідно подати такі документи:

  •         колективне звернення мешканців будинку,
  •         протокол зборів мешканців будинку (завірений балансоутримувачем будинку),
  •         погодження від балансоутримувача,
  •         копії технічних паспортів на квартири,
  •         довідки Ф №2.

При позитивному рішенні комісії заявник отримує витяг з протоколу з переліком організацій, до яких має звернутися для отримання технічних умов – щоб почати розробку проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від системи центрального опалення та гарячого водопостачання.

При відмові у наданні дозволу на відключення мешканець, що хоче відключитись від центрального опалення, може звернуться до суду.

На другому засіданні міжвідомча комісія розглядає робочий проект, погоджений відповідними службами, і приймає рішення про затвердження цієї документації, а відтак передає документи на розгляд виконавчого комітету міськради.

Після погодження виконкому відключення приміщень (квартир) від внутрібудинкових мереж центрального опалення виконує монтажна організація за участю представника власника будинку чи уповноваженої ним особи, представника виконавця послуг (комунального підприємства, що надає послуги з теплопостачання) і власника, наймача чи орендаря квартири чи нежитлового приміщення (або уповноваженої ними особи).

Роботи з відключення від систем опалення можна проводити лише у період між опалювальними сезонами.

Після закінчення робіт складається акт про відключення, який заявник у десятиденний термін має передати до комісії на затвердження.

Нагадаємо, з початку року виконавчий комітет Львівської міської ради дозволив відключити від центрального опалення 80 квартир та два нежитлові будинки. Загалом, на сьогодні у місті 1,5% квартир облаштували індивідуальне опалення.