Як пасажирам заблокованої маршрутки у Львові допомагали поліцейські. Ексклюзивні подробиці

18:17, 21 вересня 2015

Недільна злива зробила справжніми зірками інтернету львівських поліцейських. В мережу виклали відео, на якому двоє правоохоронців на руках переносять через воду пасажирів маршрутки, що зламалася. Вибратись самотужки вони не змогли, бо вулицю Сахарова, де це сталося, геть залило водою. Подекуди вона сягала до метра.

За такі вчинки їх вважають героями і закривають очі на огріхи в роботі. За добу відео з поліцейськими-рятувальниками набрало майже 100 тисяч переглядів. Бо хто ще донедавна міг уявити, щоби правоохоронці, засукавши форму, пішли убрід визволяти пасажирів заблокованої маршрутки.

«Ситуація в маршрутці була досить напружена, жінки кричали. І попросили нас, щоб ми допомогли, щоби перенесли їх з маршрутного таксі на тротуар», – розповів інспектор патрульної служби Віталій Сушко.

Патрульні Назар та Віталій саме поверталися на базу із чергування, коли побачили маршрутку, яка опинилася у водяному полоні.

«Іншого виходу не було, там було води десь 70 см, вище коліна, вони самі вийти не могли ніяк. Тим більше, що вода була дуже холодна, аж ноги ламало. Там була навіть маленька дитина, мій колега допоміг її винести», – розповів інспектор патрульної служб Нараз Мончук.

Світлана Кінцак, одна із врятованих пасажирок, каже, коли маршрутка зламалася, молоді чоловіки одразу повиходили, не пропонуючи допомоги іншим. Водій лише розвів руками. І майже годину люди безрезультатно викликали допомогу.

«Хто був молодий, закотив штани і пішов своїм ходом. Але дуже багато пенсіонерів було, відповідно, почали дзвонити у різні служби: на гарячу лінію, в МНС. Останні одразу сказали, що машини не буде. Навіть не знаю, що ми робили б, якби не поліцейські», – зазначила врятована пасажирка.

Евакуйовувати людей – це аж ніяк не обов'язок поліцейських. Але самі правоохоронці не вважають свій вчинок надзвичайним.

«Це наша робота – допомагати нашим громадянам, тим більше, що це були жінки», – вважає Віталій Сушко.

Щоправда, їхню готовність допомогти львів'яни іноді сприймають до анекдотизму буквально.

«Було таке, що хлопчина викликав нас, бо його друг розмістив вконтактах якусь фотографію, яку не узгодив з ним», – розповів Назар Мончук.

Втім, такі виклики поліцейські сприймають з гумором і гордяться тим, щоб їм настільки довіряють.