Цього літа в Україні запрацює електронний кабінет військовозобов’язаного. Уряд анонсував, що в е-кабінету можна буде, наприклад, змінити військово-облікові дані без походу в ТЦК. Загалом запровадження е-кабінету має спростити весь процес мобілізації, зібравши на одній платформі всі дані про військовозобов’язаних.
ZAXID.NET розповідає, як працюватиме електронний кабінет та чи вручатимуть через нього повістки.
Що таке е-кабінет військовозобов’язаного
Згідно з законом, електронний кабінет створять на кожного військовозобов’язаного, незалежно від того, чи буде він ним користуватися, чи ні. Зареєструватися там можна буде лише добровільно, це не є обов’язком для всіх. Внести свої дані в е-кабінеті зможуть як призовники, так і резервісти.
Е-кабінет стане фактично альтернативою візиту у ТЦК або ЦНАП, куди, згідно з новим законом про мобілізацію, впродовж двох місяців мають з’явитися всі військовозобов’язані, аби оновити свої військово-облікові дані.
Також кабінет має унормувати отримання військовими соціальних послуг та унеможливити корупцію та бюрократію, що існує на місцях.
Як він працюватиме
Е-кабінет має запрацювати з літа 2024 року. У базі даних реєстру Міноборони вже є персональні дані про військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років. База даних підтягуватиме у е-кабінет ПІБ, місце прописки, дату народження, сімейний стан, відомості про членів сім’ї, відомості про освіту, а також службові дані, як-от інформацію про проходження служби, участь в бойових діях, військове звання.
Авторизація на сайті е-кабінету відбуватиметься через BankID або «Дія.Підпис». Призовник зможе самостійно оновити дані через кабінет, якщо їх достовірність підтвердить система, що пов’язана з іншими державними реєстрами.
Чи вручатимуть через е-кабінет повістки
Закон чітко регулює, що вручити повістку військовозобов’язаному можна лише особисто і за підписом призовника. Тому в електронному кабінеті повісток вручати не будуть. Як і раніше, вони будуть виключно паперовими.