Громадянська мережа «Опора» проаналізувала діяльність депутатів-мажоритарників Львівщини за перших півроку їхньої роботи у Верховній Раді.
На Львівщині – 12 депутатів-мажоритарників. За весь період роботи у ВР вони подали до розгляду 136 законопроектів, серед яких лише 12 були написані депутатами самостійно. Це, як зазначили в «Опорі», на 11% менше, ніж ініціювали львівські мажоритарники попереднього скликання за аналогічний період. Однак із цих 136 проектів прийняли лише 11.
«На загальному тлі мажоритарників львівські нічим не виділяються. Тенденція підписування під «локомотивами законів», які ініціюються партіями чи головами комітетів, характерна для всіх», - пояснив координатор громадянської мережі «Опора» Олександр Неберикут.
За його словами, депутати від львівських округів здебільшого не мають власних ініціатив та підписуються під чужими. Основну увагу активісти приділили аналізу роботи депутатів, що вперше пройшли до Верховної Ради.
Найефективніше серед новачків працює Оксана Юринець. Її приймальні мають чіткий графік роботи, а сама депутатка регулярно зустрічається з мешканцями округу. Крім того, Юринець найактивніше обговорює у парламенті проблеми Львівщини. Три засідання із 69 депутатка пропустила з невідомих причин. Вона зареєструвала 25 проектів у співавторстві та 1 проект самостійно, 5 з яких вже набули чинності. Однак жоден із зареєстрованих проектів законів та постанов напряму не стосувався її передвиборчих обіцянок.
Володимир Парасюк пропустив чверть засідань без поважних причин. Приймальні депутата не мають чіткого графіку особистого прийому громадян. Із 218 скарг та звернень, що надійшли від мешканців округу, депутат направив 138 депутатських запитів та звернень. Парасюк не написав жодної законодавчої ініціативи самостійно. Серед 29 проектів, поданих у співавторстві, тільки 2 набули чинності.
Богдан Дубневич також вперше став депутатом. Він пропустив 11 засідань ВР. Усі з невідомих причин. Депутат не зареєстрував жодної законодавчої ініціативи самостійно. Серед 7, написаних у співавторстві, жодна не набула чинності. Проте депутат вніс багато правок до законів. Приймальні депутата не мають чіткого графіку особистого прийому громадян. Із 132 звернень мешканців округу, Дубневич подав 22 депутатських запити. Здебільшого вони стосувались розподілу місцевого бюджету.
Найактивнішим законотворцем став Дмитро Добродомов. Він ініціював на розгляд Верховної Ради 30 проектів законів та постанов. Проте жодного проекту Добродомов не написав самостійно. Більшість з них стосувались боротьби з корупцією, що пов’язано із його роботою в профільному комітеті. 9 засідань ВР депутат пропустив з невідомих причин.
Олег Мусій зареєстрував 24 законодавчі ініціативи, з яких одну написав самостійно. Два проекти постанов набрали чинності. Крім того, депутат зареєстрував один законопроект, котрий відображає потреби виборчого округу. Народний обранець пропустив 10 засідань ВР, проте всі з поважних причин. Мусій подав 10 запитів, 4 з яких – колективні. Наразі депутат виконав лише ті пункти передвиборчої програми, що стосувались охорони здоров’я.
Ярослав Дубневич долучився до розробки 19 законодавчих ініціатив, три з яких подав самостійно. Депутат подав 33 запити, більшість з яких стосувались проблем його округу. 7 разів Дубневич виступав на засіданнях ВР з трибуни та двічі пропустив засідання без вагомої причини. Депутат намагається виконувати двосторонні угоди, укладені між ним та громадою 120 округу. Однак в більшості випадків своїх передвиборчих обіцянок депутат не дотримується.
Найбільше самостійних ініціатив зареєстрував Тарас Батенко. Він пропустив 12 засідань Верховної Ради з невідомих причин. Попри це зареєстрував 18 проектів, 7 з яких депутат написав самостійно. Три його проекти набули чинності. Також народний обранець зареєстрував 20 депутатських запитів. Попри активну роботу в профільному комітеті, передвиборчих обіцянок Батенко не виконує.
Михайло Бондар зареєстрував 14 проектів законів та постанов, але жодного він не написав самостійно. Із зареєстрованих проектів, два набрали чинності. Жодна з його законодавчих ініціатив не стосується проблем округу. Народний обранець також зареєстрував 9 запитів. Всі – до уряду. Три засідання із 69 депутат пропустив з невідомих причин. На жаль, його передвиборча програма не містить конкретних завдань, а тому не піддається оцінці.
Ірина Подоляк подала 13 законодавчих ініціатив, з них жодної не написала сама. Депутатка пропустила 6 з 69 засідань Верховної Ради. Під час передвиборчої кампанії вона обіцяла забезпечити комфортне та безпечне середовище для життя та роботи громади. Поки що жодна ініціатива депутатки не стосувалась цих обіцянок.
Богдан Матківський подав на розгляд 12 ініціатив, одну з них він написав самостійно. Наразі жоден законопроект, поданий Матківським, не набув чинності. Депутат має військовий досвід та приділяє значну увагу забезпеченню військовослужбовців. За півроку роботи народний обранець написав 8 депутатських звернень та прогуляв 5 засідань з невідомих причин. Жоден з пунктів його передвиборчої програми не стосується проблем округу. Крім того, депутат поки що не реєстрував законодавчих ініціатив для вирішення проблем округу.
Андрій Кіт прогуляв 19% засідань ВР. Усі з невідомих причин. Депутат висунув всього 9 законодавчих ініціатив, жодної з них він не написав самостійно. Також жодна з цих ініціатив не набула чинності. За час роботи Кіт зробив тільки 4 депутатських запити. Передвиборчі обіцянки депутата стосувались конкретних проблем округу, проте поки жоден його законопроект не стосувався вирішення цих проблем.
Серед усіх львівських мажоритаників найбільше засідань прогуляв Андрій Лопушанський – 26 з 69, причому 15 з невідомих причин. Також він ініціював до розгляду у парламенті найменше проектів – 6, в тому числі один проект щодо порядку притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності за корупцію. Лише цей законопроект Лопушанського набув чинності. Поки що депутат не написав жодного проекту закону чи постанови, який би відповідав його передвиборчим обіцянкам.