Як працюють українські розвідники на підступах до Бахмута

Поліцейські перекваліфікувались на розвідку та знищують окупантів

13:14, 12 січня 2023

На відео, що опублікував проект «Український Свідок», підступ до фортеці Бахмут. Тут серед інших працює підрозділ патрульної поліції, що займається розвідкою.

Спочатку він називався «аеророзвідкою», проте після низки боїв та взяття в полон кількох росіян разом з технікою, рота називається просто розвідкою.

«Аеророзвідка, що має трофейний БТР та виганяє російських солдатів з українських посадок, це нелогічно», – розповідає Василь Коряк, який має позивний Танцор. Він є командиром батальйону патрульної поліції Білої Церкви. 24 лютого 2022 року Танцор зустрів саме у такому званні.

Чоловік був мобілізований на фронт у 2015 році. На його бойовому рахунку – Волноваха, Новотроїцьке, Докучаєвськ. Це так званий сектор «М», себто маріупольський напрямок. Також чоловік воював під Донецьком.

Після демобілізації у 2016 році півроку відпочивав, а у 2017 пішов у патрульну поліцію.

Чоловік має будинок під Києвом. У лютому він хотів захищати Україну на київському напрямку.

«Російські солдати майже дійшли до мого будинку, їм залишалось всього 6 км», – розповідає Танцор. «На початку вторгнення евакуація з Києва відбувалась по одеській трасі, як і зброя з військами. Мій батальйон якраз обслуговує цю ділянку (напрямок Білої Церкви)».

Після одеського напрямку його підрозділ опинився в Миколаєві, потім – у Харківській області. Тепер Танцор та його побратими захищають Бахмут.

У своїй розповіді чоловік акцентував на Лиманському котлі, в створенні якого він теж брав участь. «Орки, яких ми брали в полон, м'яко кажучи, були здивовані, коли дізнавались, що ми патрульна поліція», – розповідає він.

Підрозділ показав виконання бойової задачі – відстежування позицій ворога дроном. Побачивши невелике скупчення живої сили ворога, один з військових каже: «На цих бомжів витрачати «Гради»? Та не». Тому підрозділ розвідки шукає щось більш вагоме – ствольну артилерію та міномети. При цьому один дрон розвідує, а інший корегує. Після знаходження цілі розвідники передають координати та місце переміщення ворожої техніки артилерії й ті починають відпрацьовувати.

Підрозділ має у своїй роботі певні успіхи. «Це знищення зброї – мінометів, АГС (автоматичний станковий гранатомет радянського зразка, який є на озброєнні російської армії), іншої техніки, а також живої сили противника», – розповідає командир групи розвідки Андрій Міщук. «Сьогодні дронщики – це очі», – каже він. «Без них артилерія майже безсила».

На відео можна побачити ураження живої сили російської армії. Військові коментують попадання – одному орку відірвало шолом, двом іншим – упало за спину, себто під зад.

Розвідники зізнаються, що не всі коптери повертаються з бойової задачі: деякі з них літають декілька місяців, а є такі, що забрати вже неможливо. «Коптер – це просто засіб ведення розвідки», — розповідає Танцор. «Коли гине людина, то це набагато гірше».