Як тренується батальйон «Львів»

Новачки, що прийшли на заміну "беркутівцям", показали на що вони здатні

17:16, 11 червня 2014

11 червня на базі навчального центру підготовки працівників ОВС ГУ МВС у Львівській області відбулись показові навчання правоохоронців батальйону спеціального призначення «Львів». Загін, до якого набирали добровольців впродовж двох місяців (після розформування «Беркуту»), сформований на 50% і пройшов спецпідготовку за 40-денним прискореним курсом навчання.

На сьогодні батальйон нараховує 221 правоохоронця в строю: кожен з цих хлопців, на думку командного складу, готовий приступити до виконання покладених на них функцій із захисту та охорони життя, прав і свобод громадян. Ще 45 чоловіків, віком від 20 до 36 років, у цей час проходять навчання. 

Ентузіазму більше, ніж навиків

Присутній на представленні голова обласного управління міліції Дмитро Загарія підготовкою хлопців загалом задоволений. Він розповів, що за такий короткий термін добровольці освоїли тільки базовий рівень навчання. А це здебільшого навики самооборони та поводження із усіма видами зброї. 

«Хлопці готові виконувати покладені на них обов’язки, кожен з них проходив службу в армії, має уявлення про зброю і як з нею обходитись», – розповів викладач навчального центру Олександр Пилявка. 

Особливо правоохоронець відзначив ентузіазм та готовність добровольців вчитись, що, на його думку, допомагає частково компенсувати відсутність у них досвіду бойової підготовки.

Самі ж бійці батальйону рівнем своєї підготовки задоволені менше. Більше їх тішить хіба перспектива того, що за необхідності вони будуть обороняти країну від терористів у зоні АТО.

Бажання і обов’язок захищати батьківщину - основна причина вступу добровольців до загону спецпризначення «Львів».  

Під керівництвом своїх командирів бійці показали журналістам, чого навчились. На спеціальних майданчиках вони демонстрували навики з тактики ведення бою, рівень фізичної підготовки, долали смуги з перешкодами, прицільно стріляли й імітували спецоперацію із захоплення злочинців у будинку. 

Під час цієї операції, щоправда, їм важко було показати журналістам все, на що вони здатні. Їм трохи заважали постійно рухливі оператори з камерами, які в гонитві за добрим кадром трохи не збивали спецпризначенців з ніг.

Однак, міліціонери з розумінням ставились до роботи репортерів, і навіть запропонували охочим спробувати свої сили на стрільбищі. Ті спробували, і навіть кілька разів вцілили, куди треба.

До АТО готові?

Як тільки надійде наказ виїхати у зону АТО на схід України, бійці батальйону «Львів» будуть туди відправлені, розповів Дмитро Загарія.

Він також визнав, що для такого типу операцій хлопці не зовсім готові. «Зрозуміло, що в такі короткі терміни вони отримали тільки базовий рівень підготовки,  і важко назвати його достатнім, коли мова йде про АТО», – сказав Загарія.

Голова обласної міліції також запевнив журналістів, що у разі відправки у зону АТО правоохоронців забезпечать необхідними спецзасобами.

«Частину ми забезпечимо з власних запасів, ще трохи нам постійно дарують громадські активісти, решту ми чекаємо з міністерства. Листи з проханням надати нам необхідну амуніцію ми відправили минулого тижня на ім’я міністра МВС»,– розказав начальник міліції Львівщини.

Також бійцям батальйону буде забезпечено обіцяні зарплати у розмірі 4 200 грн, розповів полковник Олег Зарічний. А міліціонерам на пенсії, які зголосились до загону, буде збережено усі соціальні виплати.

Наразі набір до загону спецпризначення «Львів» триває. Загалом у ньому має бути 500 правоохоронців.

Спершу чоловіки проходять медкомісії. Стан здоров’я, зі слів начальника обласного МВС, чи не найголовніший критерій, через який на попередніх етапах відбору було відмовлено приблизно 7% претендентів.