Медики встановили попередню причину масового отруєння в ресторані «Червона рута». Перші дослідження показали, що в курятині, яку готували в закладі, була бактерія сальмонела. Вона може призвести до важкої кишкової інфекції. Як вберегти себе від сальмонельозу, що може призвести й до летальних наслідків, дізнавалися журналісти ZAXID.NET.
Сальмонельоз — це інфекційна хвороба, яка вражає травну систему, може призвести до інтоксикації і зневоднення, а іноді й до смерті. Цю недугу спричиняє бактерія сальмонела.
Живе вона в організмах тварин і в приготованій їжі. Сюди належать м'ясо, яйця, ковбаса, молоко, сир і навіть овочі.
«Тварини можуть хворіти на сальмонельоз також, і їхнє м'ясо під час забою неправильного може інфікуватися сальмонелами, і знов-таки, при неправильному зберіганні й приготуванні можна інфікуватися сальмонельозом», — пояснює лікар-інфекціоніст обласної інфекційної лікарні Андрій Орфін.
Найкраще сальмонела почуває себе в спеку — швидше розмножується. Влітку «в зоні ризику» — майонез домашнього приготування і м'ясні страви, що швидко псуються. Це холодець, кров'янка, нарізки тощо.
Перші симптоми сальмонельозу — блювота, діарея, висока температура та погане самопочуття. Бактерія в їжі не має ані специфічного смаку, ані запаху. Тож і виявити інфекцію доволі важко.
«Інкубаційний період — це період від моменту потрапляння збудника до появи перших клінічних ознак може становити від декількох годин до 5-ти, 6-ти і навіть інколи семи діб», — додає головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко.
Сальменелу, втім, можна вбити високою температурою: під час варіння, смаження або випікання страв бактерії гинуть. Медики рекомендують влітку їсти щойно приготовану їжу та не зловживати жирним.
«Правильне приготування страв, правильне їхнє зберігання, правильна подача, миття посуду, використання дезінфекційних засобів для проведення прибиральних заходів, належна санітарна культура обслуговуючого персоналу», ‒ каже заступник директора Лабораторного центру МОЗ Львівщини Олег Когут.
Щороку на Львівщині кількість хворих на кишкові інфекції, в тому числі і на сальмонельоз, зростає. Позаминулого року зафіксували 12 спалахів, минулого —18. Половина з них була пов'язана зі сальмонельозом. Цього року спалахів кишкових інфекцій лікарі нарахували уже вісім.