Як Верховна Рада пропонує карати п'яних водіїв під час війни

Поки що кожна обласна військова адміністрація вирішує питання про конфіскацію машин у нетверезих водіїв на власний розсуд

12:45, 9 червня 2022

Нарешті притомні пропозиції від депутатів Верховної Ради щодо п'яноти за кермом! На цей раз законопроект №7382-2 (автор – Максим Павлюк від «Слуги народу») несе суттєвий ряд посилення протидії пияцтву за кермом у воєнний час, зокрема щодо вилучення транспортних засобів. Отже, що пропонується:

1. Нова ч. 8 ст. 130 КУпАП, яка буде застосовуватись ТІЛЬКИ у воєнний час. За нею передбачений штраф за нетверезе керування у розмірі 51 тисяча грн + 10 років позбавлення права керування і (не АБО, а значить обов'язково) конфіскацію автомобіля порушника (при цьому неважливо, чи є водій власником чи просто взяв Ауді покататись у своєї бабці) або адмінарешт на 15 діб + 10 років позбавлення прав і конфіскація. А конфіскація полягає в примусовій безоплатній передачі транспортного засобу у власність держави. Санкція суттєво жорсткіша.

2. Всіма вилученими автомобілями розпоряжатиметься ОВА – розподілятиме між ЗСУ, прикордонниками, поліцією, ДСНС.

3. В разі вчинення водієм порушення по ч.8 ст.130 (тобто нетверезе керування у воєнний час) автомобіль тимчасово вилучається на штрафмайданчик ДО РІШЕННЯ СУДУ по справі (так, автомобіль, і не важливо який, Жигулі, Смарт чи Бентлі Контінентал). Якщо водій виграє суд і виявляється правим (10-20% випадків), тоді автомобіль йому повертають назад.

4. Забирають колізію в законодавстві, що поліцейський ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ провести огляд на місці, а тільки в разі незгоди водія, везти його в медзаклад. Наприклад, поліцейські не можуть проводити огляд на наркотики на місці зупинки, бо ані засобів, ані кваліфікації відповідної у них просто немає. Тому поліцейський може запропонувати водію одразу проїхати до медзакладу. Таким чином наркомани часто уникали відповідальності в судах, адже «поліцейський не запропонував пройти огляд на наркотики на місці».

5. На порушника можна накладати більше, ніж одне додаткове стягнення. Сьогодні кодекс дозволяє порушника оштрафувати гривнею, забрати право керування... і все. Вилучити автомобіль вже не можна, бо це вже друге додаткове стягнення. Тому цю колізію теж хочуть ліквідувати.

В усьому цьому є тільки один мінус – це ЧАС. Враховуючи, що депутати вже трохи розслабили свої теплі булки, час проходження комітету +2 читання займе місяці (якщо не рік). І то за умови, що перелякані депутати не забракують його. Або ж найближчим часом станеться чергове резонансне «п'яне ДТП» з купою трупів. Тоді ж панове обранці будуть готові голосувати що завгодно.

Тому поки цього немає, ми і далі будем тиснути на Львівську обласну військову адміністрацію щодо прийняття жорстких рішень для п'яноти за кермом.